پنتاگون: به تعقیب فرماندهان «داعش خراسان» در افغانستان و پاکستان ادامه می‌دهیم

طی ماه‌های اخیر هواپیماهای بدون سرنشین اهدافی را در خاک افغانستان هدف حمله قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سابرینا سینگ، معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در اظهاراتی بیان کرد واشینگتن به تعفیب شبه‌نظامیان و فرماندهان «داعش خراسان» در امتداد خط فرضی دیورند ادامه خواهد داد.

سخنگوی پنتاگون، چهارشنبه 23 جوزا (خرداد)، در یک نشست خبری در پاسخ به سوال یک خبرنگار در مورد حملات اخیر پاکستان بر پناهگاه‌های تحریک طالبان پاکستانی (تی‌تی‌پی) در خاک افغانستان این موضوع را مطرح کرد.

او در پاسخ به سوال این خبرنگار گفت: «اگر در مورد تلاش‌های مداوم ما برای تعقیب شبه‌نظامیان یا رهبران ارشد داعش صحبت می‌کنید، البته، این چیزی است که ما در منطقه به کار روی آن ادامه می‌دهیم.»

طی ماه‌های اخیر هواپیماهای بدون سرنشین بر اهدافی در ولایت‌های (استان‌های) جنوبی و جنوب‌شرقی افغانستان حمله کردند که گفته می‌شود هدف این حملات اعضای تی‌تی‌پی بودند.

بر بنیاد گزارش رسانه‌های افغانستان در آخرین مورد شامگاه شنبه 12 جوزا یک هواپیمای بدون سرنشین، یک موتر (خوردو) نوع «پیکپ» را در منطقه «ترخه» ولسوالی (شهرستان) گومل ولایت پکتیکا هدف حمله قرار داد.

گفته می‌شود در این حمله دست‌کم هشت شبه‌نظامی تی‌تی‌پی که از افراد وابسته به زرار گنداپور، فرمانده برجسته این گروه بودند کشته شدند.

پیش‌تر مقامات ارشد دفاعی ایالات متحده طی سفرشان به پاکستان بر مبارزه مشترک علیه شبه‌نظامیان در امتداد خط فرضی دیورند تاکید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید