پناهجوی اهل افغانستان با چاقو به زن آلمانی حمله کرد

یک جوان 19 ساله اهل افغانستان به اتهام حمله با چاقو به یک زن در شهر فرانکفورت بازداشت شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پس از حمله یک پناهجوی افغان در آلمان که هفته گذشته منجر به کشته‌شدن یک پلیس در شهر مانهایم شد، این بار یک پناهجوی دیگر اهل افغانستان با چاقو به زنی در فرانکفورت حمله کرد.

پلیس آلمان، سه‌شنبه 22 جوزا (خرداد)، اعلام کرد یک جوان 19 ساله اهل افغانستان به اتهام حمله با چاقو به یک زن در شهر فرانکفورت بازداشت شده است.

بر اساس اعلامیه پلیس آلمان، زن 41 ساله آلمانی در این حمله «به‌ شدت» زخمی شده و در بیمارستان تحت درمان قرار دارد.

اخراج پناهجویان مجرم به افغانستان و سوریه

پس از آن‌که یک جوان 25 ساله افغان، هفته گذشته، با ضربات چاقو به پنج نفر در شهر مانهایم آلمان حمله کرد، موضوع اخراج پناهجویان افغان و سوریه‌ای دوباره در این کشور مطرح شده است.

اولاف شولز، صدراعظم آلمان، 17 جوزا در سخنرانی‌اش تاکید کرد که «مهار مهاجرت‌های غیرقانونی» را در دستور کارش قرار داده است.

شولز گفت: «این گونه مجرمان باید اخراج شوند، حتی اگر از سوریه یا افغانستان آمده باشند. جنایتکاران و تهدیدهای تروریستی در اینجا جایی ندارند.»

گفتنی است که آلمان اخراج پناهجویان به افغانستان را، با به دست گرفتن قدرت توسط طالبان در سال 2021، به حالت تعلیق درآورد و از سرگیری اخراج به افغانستان مستلزم توافق رسمی با طالبان است. اما آلمان دولت طالبان را به رسمیت نمی‌شناسد، بنابراین برلین نمی‌تواند به صورت رسمی با طالبان توافقنامه‌ای برای بازگشت افغان‌ها امضا کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید