لانگ وار ژورنال: القاعده از حامیانش خواست برای آموزش نظامی به افغانستان بروند

بر اساس این گزارش، القاعده در 10 ولایت (استان) از 34 ولایت افغانستان کمپ‌های آموزشی ایجاد کرده است. این کمپ‌ها در ولایات بادغیس، هلمند، غزنی، کنر، لغمان، ننگرهار، نورستان، پروان، ارزگان و زابل قرار دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مجله «لانگ وار ژورنال»، به نقل از سیف‌العدل که گمان می‌رود رهبر کنونی شبکه القاعده است، گزارش داد که این شبکه از حامیانش خواسته است، «برای کسب تجربه و آموزش‌های نظامی» به افغانستان بروند.

«لانگ‌ وار ژورنال» در گزارشی که 19 جوزا (خرداد) نشر شد، به مقاله سیف‌العدل که تحت عنوان «غزه؛ جنگ وجودی، نه جنگ مرزها» اشاره کرد و نوشت: «سیف‌العدل واضح ترین فراخوان را به حامیان خود پس از تسلط دوباره طالبان بر افغانستان اعلام کرده است.»

در مقاله سیف‌العدل آمده است: «به صراحت می‌گویم که مردم وفادار امت علاقمند به تغییر باید به افغانستان بروند، از شرایط آن بیاموزند و از تجربیات امارت اسلامی [طالبان] بهره ببرند.»

فعالیت‌های القاعده در افغانستان

ایمن الظواهری، رهبر القاعده در 8 اسد 1401 در یک حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکا به یک خانه امن طالبان در کابل کشته شد. این خانه امن مربوط به سراج الدین حقانی، وزیر داخله طالبان اداره می‌شد. شبکه حقانی به شمول سراج الدین حقانی به دلیل روابط نزدیکش با القاعده در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا و سازمان ملل قرار دارد.

طالبان حضور الظواهری و مرگ او در افغانستان را رد کرد. القاعده نیز در مورد نحوه کشته‌شدن ایمن الظواهری سکوت کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد گزارش داد که طالبان روابط خود با القاعده را حفظ کرده و القاعده کمپ‌های آموزشی جدید در افغانستان ایجاد کرده است.

بر اساس این گزارش، القاعده در 10 ولایت (استان) از 34 ولایت افغانستان کمپ‌های آموزشی ایجاد کرده است. این کمپ‌ها در ولایات بادغیس، هلمند، غزنی، کنر، لغمان، ننگرهار، نورستان، پروان، ارزگان و زابل قرار دارند

بر بنیاد گزارش، یکی از رهبران القاعده معروف به حکیم المصری مسئول کمپ‌های آموزشی و آموزش بمب‌گذاران انتحاری برای طالبان پاکستانی در افغانستان است.

همچنان القاعده یک انبار تسلیحاتی در ولایت پنجشیر ایجاد کرده است.

طبق گزارش، گمان می‌رود سیف‌العدل و عبدالرحمن مغربی معاونش از زمان تسلط طالبان بر افغانستان، از ایران به این کشور سفر کرده‌اند.

همچنان امین الحق مدیر سابق محافظان اسامه بن لادن، بلافاصله پس از تسخیر کابل توسط طالبان، از پاکستان به افغانستان بازگشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید