برنامه جهانی غذا به 20 هزار سیل‌زده در افغانستان کمک کرد

اتحادیه اروپا کمک 400 هزار یورویی به قربانیان سیل در افغانستان اختصاص داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

برنامه جهانی غذا اعلام کرد که به 20 هزار نفر که در سیلاب‌های اخیر در ولایت‌های مختلف افغانستان آسیب دیدند، کمک کرده است.

برنامه جهانی غذا پنج‌شنبه 3 جوزا (خرداد) در صفحه «ایکس» خود نوشت: «تا کنون نزدیک به 20 هزار نفر که در سیلاب آسیب دیده‌اند را با کمک‌های غذایی پشتیبانی کرده‌ایم.»

کمک 400 هزار یورویی اتحادیه اروپا

در همین حال، اتحادیه اروپا اعلام کرد که 400 هزار یورو به کسانی که در سیلاب‌های اخیر در شمال افغانستان آسیب دیدند، کمک می‌کند.

اتحادیه اروپا با نشر اعلامیه‌ای در رسانه اجتماعی «ایکس» نوشت: «این کمک توسط شریکان بشردوستانه اتحادیه اروپا (ACTED) و (DACAAR) به سیلاب‌زدگان در بغلان، بدخشان و تخار ارائه خواهد شد.»

دفتر هیئت معاونت ملل متحد برای افغانستان «یوناما» سه‌شنبه گذشته در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت که سیلاب‌های اخیر در ولایت (استان) بغلان در شمال افغانستان زندگی 60 هزار نفر را تحت تاثیر قرار داده‌ است.

در دو هفته گذشته چندین ولایت افغانستان از جمله بغلان، غور، تخار، بدخشان، فاریاب، بادغیس و سمنگان شاهد سیلاب‌های گسترده بود‌.

وزارت مهاجرین طالبان شمار جان باختگان در ولایت بغلان را 315 نفر، جان باختگان در فاریاب را 80 نفر و همچنان شمار قربانیان سیل در ولایت غور را 50 نفر اعلام کرد.

بر اساس اعلامیه این وزارتخانه، هزار و 630 نفر دیگر نیز در این سیلاب‌ها آسیب دیدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید