کمک 400 هزار یورویی اتحادیه اروپا به قربانیان سیل افغانستان

در دو هفته گذشته چندین ولایت افغانستان از جمله بغلان، غور، تخار، بدخشان، فاریاب، بادغیس و سمنگان شاهد سیلاب‌های گسترده بود‌

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اتحادیه اروپا اعلام کرد که 400 هزار یورو به کسانی که در سیلاب‌های اخیر در شمال افغانستان آسیب دیدند، کمک می‌کند

اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه اول جوزا (خرداد) با نشر اعلامیه‌ای در رسانه اجتماعی «ایکس» نوشت: «این کمک توسط شریکان بشردوستانه اتحادیه اروپا (ACTED) و (DACAAR) به سیلاب‌زدگان در بغلان، بدخشان و تخار ارائه خواهد شد.»

در همین حال، دفتر هیئت معاونت ملل متحد برای افغانستان «یوناما» در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت که سیلاب‌های اخیر در ولایت (استان) بغلان در شمال افغانستان زندگی 60 هزار تن را تحت تاثیر قرار داده‌ است.

از سوی دیگر، سازمان «نجات کودکان» از بی‌خانمانی حدود 40 هزار کودک افغانستانی در پی باران‌های شدید و جاری‌شدن سیل در ولایت (استان) بغلان خبر داد.

در دو هفته گذشته چندین ولایت افغانستان از جمله بغلان، غور، تخار، بدخشان، فاریاب، بادغیس و سمنگان شاهد سیلاب‌های گسترده بود‌.

وزارت مهاجرین طالبان شمار جان باختگان در ولایت بغلان را 315 نفر اعلام کرد.

بر اساس اعلامیه این وزارت، هزار و 630 تن دیگر نیز در این سیلاب‌ها زخمی شدند.

همزمان «رادیو تلویزیون ملی» فاریاب تحت نظارت طالبان گزارش داد که در پی سیلاب‌های اخیر در این ولایت حدود 80 نفر جان باختند، پنج نفر مجروح شدند و پنج تن دیگر نیز مفقود است.

همچنان، مسئولان محلی طالبان در ولایت (استان) غور در مرکز افغانستان از جان‌باختن دست‌کم 50 نفر در این سیلاب‌ها خبر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید