«داعش خراسان» مسئولیت حمله به گردشگران خارجی در بامیان را بر عهده گرفت

در حمله مسلحانه بر گردشگران خارجی در بامیان شش نفر کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه «داعش خراسان» مسئولیت حمله مسلحانه به گردشگران خارجی و غیرنظامیان در ولایت (استان) بامیان در مرکز افغانستان را بر عهده گرفت.

«داعش خراسان»، یک‌شنبه 30 ثور (اردیبهشت)، در یک اعلامیه مدعی شد جنگجویان این گروه گردشگران خارجی و غیرنظامیان را به دلیل «فرقه‌ای و مکان مهم مجسمه‌های بودا که گردشگران را در افغانستان جذب می‌کند» کشته‌اند.

در اعلامیه آمده است که در این حمله هفت گردشگر خارجی و پنج غیرنظامی کشته و زخمی شدند.

بر بنیاد گزارش‌ها از افغانستان در حمله مسلحانه، جمعه 28 ثور، در مرکز بامیان شش نفر از جمله سه گردشگر اسپانیایی کشته و هفت تن دیگر به‌شمول چهار گردشگر خارجی زخمی شدند.

دولت اسپانیا کشته‌شدن سه شهروند خود و زخمی‌شدن یک تن دیگر در یک حمله مسلحانه در ولایت بامیان را تایید کرد.

پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا، جمعه، 28 ثور، ضمن تایید این خبر در «ایکس» نوشت قربانیان «گردشگر» بودند.

«خبرگزاری فرانسه» به نقل از منابع خود نوشت، سه نفر از زخمی‌های این حمله شهروندان ناروی (نروژ)، استرالیا و لیتوانیا‌ بوده‌اند.

پس از این رویداد وزارت داخله (کشور) طالبان مدعی است که هفت نفر را در پیوند به ترور گردشگران خارجی و غیرنظامیان در بامیان بازداشت کردند اما جزئیات بیشتر ارائه نکرد.

حمله علیه گردشگران خارجی تحت حاکمیت طالبان در ولایت بامیان با واکنش‌های گسترده روبرو شد؛ اتحادیه اروپا، ایالات متحده و گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل برای افغانستان آن را محکوم کرد.

«داعش خراسان» در حالی مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت که طالبان همواره تاکید کردند که «داعش» در افغانستان سرکوب شده و توانایی انجام حملات در این کشور را ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید