سازمان نجات کودکان: سیل در بغلان 40 هزار کودک را بی‌خانمان کرد

طالبان: سیل‌ در ولایت بغلان جان 315 نفر را گرفت و یک هزار و 600 زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان نجات کودکان از بی‌خانمانی حدود 40 هزار کودک افغانستانی در پی باران‌های شدید و جاری‌شدن سیل در ولایت (استان) بغلان در شمال این کشور خبر داد.

سازمان نجات، دوشنبه 24 ثور (اردیبهشت)، در گزارش خود نوشت، جاری‌شدن سیل طی روزهای اخیر در ولایت بغلان زندگی حدود 80 هزار نفر را تحت تاثیر قرار داد.

بر بنیاد این گزارش، بیش از 12 هزار خانه در بغلان تخریب شدند.

گزارش افزود کارمندان این سازمان از یکی از روستاهای آسیب‌دیده در بغلان بازدید کردند که حدود 19 کودک از جمله 5 کودک یک خانواده در آن‌جا جان خود را از دست داده‌اند.

پیش‌تر تدروس آدهانوم، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت از اعزام 17 گروه کمکی سیار به مناطق سیل‌زده افغانستان از جمله به ولایت (استان) بغلان خبر داد.

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت دوشنبه 24 ثور (اردیبهشت) در صفحه «ایکس» خود نوشت، در همکاری با شرکای این سازمان 17 گروه کمکی سیار را ایجاد و به مناطق سیل‌زده اعزام کردند.

وزارت مهاجرین طالبان، یک‌شنبه 23 ثور (اردیبهشت)، در یک خبرنامه اعلام کرد، در پی سیل در ولسوالی‌های (شهرستان‌های) «برکه» و «بغلان مرکزی» ولایت بغلان 315 نفر جان باختند و یک هزار و 630 تن دیگر زخمی شدند.

بر بنیاد خبرنامه، در کنار خسارات جانی، دو هزار و 665 خانه به طور کامل یا جزئی تخریب شد و یک هزار مواشی نیز در این دو ولسوالی تلف شدند.

طالبان افزوده است احتمال افزایش خسارات مالی و جانی نیز وجود دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید