سیل در شمال افغانستان جان 315 نفر را گرفت

سازمان همکاری اسلامی خواستار کمک فوری به سیل‌زدگان در افغانستان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت مهاجرین و عودت‌کنندگان طالبان، از جان‌باختن 315 نفر در پی سیلاب‌های اخیر در ولایت (استان) بغلان در شمال افغانستان خبر داد.

وزارت مهاجرین طالبان، یک‌شنبه 23 ثور (اردیبهشت)، در یک خبرنامه اعلام کرد، در پی سیل در ولسوالی‌های (شهرستان‌های) «برکه» و «بغلان مرکزی» ولایت بغلان 315 نفر جان باختند و یک هزار و 630 تن دیگر زخمی شدند.

Advertisement

بر بنیاد خبرنامه، در کنار خسارات جانی، دو هزار و 665 خانه به طور کامل یا جزئی تخریب شد و یک هزار مواشی نیز در این دو ولسوالی تلف شدند.

طالبان افزوده است احتمال افزایش خسارات مالی و جانی نیز وجود دارد.

برنامه‌ جهانی غذا، شنبه 22 ثور اعلام کرد، جاری‌شدن سیلاب‌ در بغلان جان بیش از 300 نفر را گرفت و یک هزار خانه را تخریب کرد.

همزمان سازمان همکاری اسلامی خواستار کمک‌های فوری اعضای این سازمان، کشورهای جهان و نهادهای امدادرسان به سیل‌زدگان در افغانستان شد.

این سازمان علاوه کرد، تعداد فزاینده‌ای از خانواده‌ها و کودکان آسیب‌پذیر برای زنده‌ماندن طی روزها و هفته‌های آینده به شدت به حمایت فوری نیاز خواهند داشت.

از سویی دیگر سازمان جهانی بهداشت در صفحه «ایکس» خود نوشت، سیلاب‌ها خطر ابتلا به بیماری‌ها را افزایش می‌دهد و به شهروندان توصیه کرد از خوردن مواد غذایی که با سیل در تماس بوده است، خودداری کنند.

این سازمان افزود آب آشامیدنی باید قبل از استفاده با کلورین پاک یا جوشانده شود و در تهیه غذا نیز از آب جوشانده یا کلورین‌دار استفاده کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید