سیلاب‌های مرگبار در افغانستان جان 250 نفر را گرفت

طالبان جان‌باختن 85 نفر در سیلاب‌های اخیر را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های افغانستان از جان‌باختن 250 نفر در پی سیلاب‌های اخیر در دو ولسوالی (شهرستان) ولایت (استان) بغلان در شمال این کشور خبر دادند.

روزنامه «اطلاعات روز»، شنبه 22 ثور (اردیبهشت)، به نقل از منابع خود در بغلان نوشت که، بر اساس آمار اولیه، 150 نفر در ولسوالی «برکه» و 100 تن دیگر در ولسوالی «بغلان مرکزی» در پی سیلاب‌های اخیر جان باختند.

بر بنیاد این گزارش، برخی خانواده‌ها بین 12 تا 14 عضو خود را در این سیلاب‌ها از دست داده‌اند.

«اداره مبارزه با حوادث طالبان» در بغلان جان‌باختن 50 نفر را در این ولایت تایید کرد.

همزمان ریچارد بنت، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور افغانستان، خواستار کمک فوری طالبان و نیروهای داخلی به سیل‌زدگان شد. بنت در رسانه اجتماعی «ایکس» نوشت سیلاب‌های اخیر یادآور این است که افغانستان در برابر تغییرات اقلیمی آسیب‌پذیر است.

بنت اضافه کرد طالبان و دیگر نیروهای داخلی، با تهیه برنامه‌ریزی‌های بلندمدت، باید به آسیب‌دیدگان کمک کنند.

طی روزهای اخیر سیلاب‌های ویرانگر در ولایت‌های بغلان، تخار، بدخشان، هرات و غور خسارات هنگفت مالی و قربانی‌های زیادی برجای گذاشته است.

جانان سایق، سخنگوی وزارت طالبان در امور رسیدگی به حوادث طبیعی، در ویدیویی گفت سیلاب‌های اخیر در این ولایت‌ها جان 85 نفر را گرفت و حدود 100 زخمی برجای گذاشته است.

طالبان پیشتر شمار قربانیان این حوادث را 50 کشته اعلام کرده بود.

عبدالمتین قانع، سخنگوی وزارت داخله (وزارت کشور) طالبان به خبرگزاری «رویترز» گفته بود، شمار جان باختگان ممکن است افزایش یابد اما «دست‌کم 50 نفر در پی بارش شدید باران در ولایت بغلان در شمال افغانستان جان باختند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید