«داعش خراسان» مسئولیت انفجار بدخشان را پذیرفت

در پی وقوع انفجار در بدخشان هفت نظامی طالبان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه «داعش خراسان» مسئولیت انفجار در شهر فیض‌آباد، مرکز ولایت (استان) بدخشان در شمال شرق افغانستان را بر عهده گرفت.

«داعش خراسان» اعلام کرد نیروهای این گروه با موترسایکل (موتورسیکلت) بمب‌گذاری شده نظامیان طالبان را هدف قرار دادند. به گفته داعش خراسان، در نتیجه این حمله 12 نفر کشته و زخمی شده‌اند.

روزنامه «هشت صبح» افغانستان، چهارشنبه 19 ثور (اردیبهشت)، به نقل از منابع خود نوشت یک راکب موترسایکل کارمندان «مدیریت مبارزه با مواد مخدر فرماندهی امنیت طالبان» را هدف قرار داد.

بر بنیاد این گزارش، این انفجار در منطقه «پل جوزون شهر کهنه» در ناحیه سوم شهر فیض‌آباد به وقوع پیوست که منجر به کشته‌شدن دست‌کم هفت نظامی طالبان و زخمی‌شدن 16 تن دیگر شده است.

منابع در‌ شفاخانه (بیمارستان) ولایتی بدخشان تایید کردند که جسد هفت نظامی طالبان و مجروحان به شفاخانه انتقال داده شده است. در میان مجروحان این حمله غیرنظامیان نیز حضور دارند.

ذبیح‌الله امیری، رئیس اطلاعات و فرهنگ طالبان در بدخشان وقوع این انفجار را تایید کرد.

گفته می‌شود پس از انفجار صدای تیراندازی نیز از محل حادثه شنیده شده است.

«داعش خراسان» در حالی مسئولیت حمله را بر عهده گرفت که پیش از این طالبان بارها مدعی شکست این گروه در افغانستان شده است.

سخنگوی وزارت دفاع طالبان در واکنش به ادعای مقامات پاکستانی مبنی بر حضور «داعش خراسان» در خاک افغانستان و برنامه‌ریزی حملات علیه پاکستان، گفت که «داعش از خاک پاکستان وارد افغانستان می‌شود».

عنایت‌الله خوارزمی& سخنگوی وزارت دفاع طالبان، چهارشنبه 19 ثور (اردیبهشت) با انتشار بیانیه‌ای در رسانه اجتماعی «ایکس» نوشت: «ادعای پاکستان مبنی بر برنامه‌ریزی حمله بر شهروندان چینی در افغانستان غیرمسئولانه و به دور از حقیقت است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید