مرکز خبرنگاران افغانستان: طالبان به حقوق و آزادی رسانه‌‌‌ها احترام بگذارد

تشکل موسوم به «مرکز خبرنگاران افغانستان» اقدام کمیسیون تخطی‌های رسانه‌ای طالبان به منع فعالیت و همکاری با شبکه «افغانستان اینترنشنال» را خلاف روحیه آزادی بیان و مغایر قانون رسانه‌های کشور دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

تشکل موسوم به «مرکز خبرنگاران افغانستان» ممنوعیت کار کردن و همکاری با رادیو و تلویزیون «افغانستان اینترنشنال» که توسط حکومت طالبان اعمال شده است را «خلاف روحیه آزادی بیان» خواند.

مرکز خبرنگاران افغانستان پنج‌شنبه 20 ثور (اردیبهشت) در بیانیه‌ای نوشته است: «کمیسیون تخطی‌های رسانه‌ای طالبان، کار و همکاری با افغانستان اینترنشنال را ممنوع اعلام کرد. مرکز خبرنگاران این اقدام را خلاف روحیه آزادی بیان و مغایر قانون رسانه‌های کشور می‌داند.»

در این بیانیه آمده است: «مرکز خبرنگاران افغانستان از مقام‌های حاکم می‌خواهد حقوق رسانه‌های آزاد را بر مبنای قانون رعایت کنند.»

گفتنی است که کمیسیون تخلفات رسانه‌ای طالبان روز گذشته در نشستی همکاری با رادیو و تلویزیون «افغانستان اینترنشنال» را ممنوع اعلام کرده و از تمام خبرنگاران و آگاهان در افغانستان خواست تا با این شبکه همکاری‌ نکنند.

کمیسیون تخلفات رسانه‌ای طالبان رادیو و تلویزیون «افغانستان اینترنشنال» را به «دامن زدن به تعصبات، شخصیت‌کشی و تحریف خبرها» متهم کرد.

طالبان از زمان تسلط بر افغانستان، فعالیت رسانه‌ها را محدود و فعالیت برخی رسانه‌ها را ممنوع اعلام کرده است.

ماه گذشته نیز کمیسیون رسیدگی به تخطی‌های رسانه‌ای طالبان فعالیت دو شبکه تلویزیونی که مرتبط به حزب اسلامی افغانستان و حزب جمعیت اسلامی افغانستان بودند را ممنوع اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید