سازمان ملل: یک سوم جمعیت افغانستان با گرسنگی مواجه است

سیلاب‌های اخیر در افغانستان خسارات هنگفت مالی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد هشدار داد از حدود 40 میلیون جمعیت افغانستان، یک سوم آن‌ها با گرسنگی روبرو هستند.

برنامه جهانی غذا، سه‌شنبه 18 ثور (اردیبهشت)، در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت، اگر جمعیت افغانستان 100 نفر باشد 47 تن آن‌ها برای زنده‌ماندن به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

دفتر هماهنگ‌ کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد «اوچا» نیز دو روز قبل از احتمال قطع‌شدن برخی اقلام امدادی برای نیازمندان در این کشور خبر داد.

اوچا در یک اعلامیه هشدار داد به دلیل کمبود بودجه، بین ماه‌های آوریل و ژوئن برخی منابع حیاتی، سرپناه، مواد بهداشتی، مواد غذایی، تغذیه، حفاظت و آموزش در افغانستان با خطر قطع شدن روبرو هستند.

با تسلط طالبان بر افغانستان، بحران بشری در این کشور عمیق‌تر شده و در کنار آن تغییرات اقلیمی از جمله وقوع سیلاب‌های ویرانگر طی روزهای اخیر خسارات هنگفت مالی برجای گذاشته است.

دو هفته قبل وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طالبان اعلام کرد که در نتیجه سیلاب‌های اخیر در افغانستان، 66 نفر جان باخته و 36 نفر دیگر زخمی شده‌اند.

این وزارت در صفحه «ایکس» خود نوشت، بر اساس گزارش‌های اولیه ریاست‌های مقابله با حوادث، طی چند روز گذشته از اثر سرازیر شدن سیلاب‌ها در افغانستان به تعداد 66 نفر جان باخته، 36 نفر مجروح، و در حدود 600 راس مواشی تلف شده و به تعداد 1235 باب منزل مسکونی به طور کلی و جزئي آسیب دیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید