کشته‌شدن چهار نیروی طالبان در دو حمله در کابل

«جبهه مقاومت ملی افغانستان» اعلام کرد که این حملات را در حمایت از «مردم عدالت‌خواه» ولایت بدخشان انجام داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

«جبهه مقاومت ملی افغانستان» یکشنبه شب 16 ثور (اردیبهشت) اعلام کرد که نیروهایش در دو حمله‌ در شهر کابل، چهار نیروی طالبان را کشته‌ و سه تن دیگر آنان را زخمی کرده‌ است.

این جبهه، ضمن نشر ویدیویی از حمله، در اعلامیه‌‌ای در شبکه اجتماعی «ایکس» اعلام کرد: «حمله‌ اول یک‌شنبه، 16 ثور بر یک ایست‌ بازرسی در نزدیکی دروازه ورودی وزارت داخله‌ طالبان انجام شد که در این حمله دو عضو طالبان کشته و دو عضو دیگر این گروه زخمی شده‌اند.»

بر اساس اعلامیه، حمله‌ دوم ساعت 8:15 دقیقه‌‌ 16 ثور در ورودی حوزه‌ نهم امنیتی پولیس طالبان در کابل انجام شد که در آن دو عضو طالبان کشته و یک عضو دیگر این گروه زخمی شدند.

«جبهه مقاومت ملی افغانستان» در اعلامیه نوشته است که این حملات را در حمایت از «مردم عدالت‌خواه» ولایت بدخشان انجام داده است.

مقام‌های طالبان تاکنون در این مورد اظهارنظری نکرده‌اند.

شماری از ساکنان ولسوالی درایم و ارگوی ولایت بدخشان، جمعه 14 ثور (اردیبهشت) در پی کشته‌شدن یک غیرنظامی به‌دست اعضای طالبان در این ولسوالی دست به اعتراض زدند و این اعتراضات برای سه روز ادامه داشت.

باشندگان ولسوالی ارگوی بدخشان با صدور «قطعنامه‌ای» در سومین روز اعتراضات تاکید کردند: «طالبانی که از دیگر ولایت‌ها آمده‌اند، زبان مردم را نمی‌فهمند و قادر به افهام و تفهیم با مردم نیستند، باید از بدخشان خارج شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید