سرکوب اعتراضات مردمی در بدخشان؛ طالبان شش نفر را بازداشت کرد

طالبان کشته‌شدن یک غیرنظامی به‌دست نیروهای این گروه را در بدخشان تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های افغانستان از گسترش اعتراضات و بازداشت شش معترض به‌دست نیروهای طالبان در ولسوالی (شهرستان) داریم در ولایت (استان) بدخشان در شمال شرق این کشور خبر دادند.

شماری از ساکنان ولسوالی درایم ولایت بدخشان، جمعه 14 ثور (اردیبهشت) در پی کشته‌شدن یک غیرنظامی به‌دست اعضای طالبان در این ولسوالی دست به اعتراض زدند.

بر بنیاد این گزارش‌ها، پس از اعتراض شهروندان، نیروهای طالبان با معترضان درگیر شده و با شلیک گلوله جان یک معترض را گرفته و دست‌کم 10 تن دیگر را زخمی کردند.

عبدالمتین قانع، سخنگوی وزارت داخله (وزارت کشور) طالبان کشته‌شدن یک غیرنظامی به‌دست نیروهای این گروه را تایید کرد و گفت: «این رویداد به دلیل سوء استفاده یک تعداد افراد از کشاورزان تریاک (کوکنا)ر رخ داده است.»

او افزود، این رویداد زمانی به وقوع پیوست که نیروهای طالبان برای تخریب کشتزارهای تریاک رفته بودند و ساکنان محل قصد داشتند ماشین‌آلات آن‌ها را به آتش بکشند.

روزنامه «هشت صبح» به نقل از منابع خود نوشت، طالبان شش معترض را به بهانه مذاکره به اداره شهر خواسته و سپس آن‌ها را بازداشت کرده است.

فرماندهی پلیس‌‌ طالبان در بدخشان بازداشت شش معترض را تایید کرد و مدعی شد آن‌ها به دلیل تحریک و سوءاستفاده از چند کشاورز بازداشت شده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که ساکنان ولسوالی ارگوی بدخشان نیز دست به اعتراض زدند و اعتراض آن‌ها نیز به خشونت کشیده شده است.

گفته می‌شود در پی این اعتراضات بازارها و دکان‌ها (مغازه‌ها) تعطیل شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید