کمک 84 میلیون دلاری بانک جهانی به افغانستان

یونیسف: 23.7 میلیون نفر در افغانستان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بانک جهانی از بسته کمکی 84 میلیون دالری (دلاری) از سوی انجمن توسعه بین‌المللی این بانک، به پروژه «مقاومت و معیشت جامعه افغانستان» خبر داد.

بانک جهانی سه‌شنبه 11 ثور (اردیبهشت) در یک اعلامیه نوشت، شورای اجرایی این بانک، کمک 84 میلیون دالری را برای ارائه حمایت‌های معیشتی و خدمات در مناطق شهری و روستایی افغانستان تصویب کرده است.

بر بنیاد اعلامیه، پروژه مقاومت و معیشت جامعه افغانستان در سال 2022 با کمک مالی 265 میلیون دالری از طریق صندوق امانی مقاومت افغانستان آغاز شد.

این پروژه در زمینه ارائه حمایت‌های معیشتی و خدمات در مناطق شهری و روستایی، ارائه کمک‌های بلاعوض اجتماعی برای زنان و افراد آسیب‌پذیر و تقویت نهادهای اجتماعی فعالیت می‌کند.

در اعلامیه آمده است بسته کمکی جدید، سبب افزایش فعالیت‌های این پروژه خواهد شد و از این بسته کمکی همچنان در زمینه مبارزه با تغییرات اقلیمی و حمایت از مهاجرین عودت کننده نیز به مصرف خواهد رسید.

ملندا گود، مسئول بخش افغانستان در بانک جهانی گفته است طی 18 ماه گذشته این پروژه پایه و اساس خدمات موثر را ایجاد کرده است.

به گفته او اختصاص کمک‌های جدید، سبب ادامه ارائه خدمات این پروژه در 26 ولایت (استان)، 67 ولسوالی (شهرستان)، هشت شهر بزرگ و 6200 روستا خواهد شد.

بانک جهانی افزود، پروژه مقاومت و معیشت جامعه افغانستان تا کنون به بیش از 776 هزار خانواده شغل کوتاه‌مدت ایجاد کرده که حدود 5.4 میلیون نفر از آن بهره برده‌اند.

در بخش از اعلامیه آمده است، بیش از 92 هزار خانواده آسیب‌پذیر، از جمله خانواده‌های که زنان سرپرستی آن‌ها را بر عهده دارند، از کمک‌های نقدی و غیرنقدی این پروژه بهره‌مند شدند و 7.4 میلیون نفر در افغانستان به خدمات اجتماعی مانند مراکز بهداشتی، آب آشامیدنی و راه‌ها دسترسی پیدا کردند.

بانک جهانی در حالی از بسته کمکی 84 میلیون دالری در افغانستان خبر داد که بحران بشری در این کشور در حال افزایش است.

پیش‌تر صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد در افغانستان (یونیسف) اعلام کرد 12.3 میلیون کودک در این کشور به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

یونیسف، گزارش ماه مارس خود را منتشر کرد و نوشت 23.7 میلیون نفر در افغانستان به کمک‌هایبشردوستانه نیاز دارند که بیش از نیم آنان را کودکان تشکیل می‌دهد.

بر بنیاد گزارش، تغییرات اقلیمی، تاثیرات درگیری‌های طولانی، رکود اقتصاد و افزایش بیکاری در این کشور از عوامل عمده افزایش فقر در افغانستان به شمار می‌رود.

دفتر هماهنگ‌ کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد «اوچا» نیز در گزارش تازه خود تایید کرد که در سال جاری بیش از 23 میلیون نفر در افغانستان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید