یونیسف از نیاز 12 میلیون کودک در افغانستان به کمک‌های بشردوستانه خبر داد

برای رسیدگی به بحران بشری در افغانستان 1.8 میلیارد دالر (دلار) نیاز است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد در افغانستان (یونیسف) اعلام کرد 12.3 میلیون کودک در این کشور به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.
یونیسف، گزارش ماه مارس خود را منتشر کرد و نوشت 23.7 میلیون نفر در افغانستان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند که بیش از نیم آنان را کودکان تشکیل می‌دهد.
بر بنیاد گزارش، تغییرات اقلیمی، تاثیرات درگیری‌های طولانی، رکود اقتصاد و افزایش بیکاری در این کشور از عوامل عمده افزایش فقر در افغانستان به شمار می‌رود.
گزارش افزود بارندگی‌های اخیر در این کشور سبب تخریب بیش از یک هزار و 500 جریب زمین زراعتی و بیش از 540 خانه مسکونی و سایر زیر ساخت‌های طبیعی در هفت ولایت (استان) افغانستان شده است.
یونیسف علاوه کرد در ماه مارس سال جاری بیش از 9 میلیون کودک زیر 5 سال در افغانستان به بیماری‌های مختلف مبتلا شدند که از این میان بیش از 39 هزار نفر که 56 درصد آنان را دختران تشکیل می‌دهد برای درمان بستری شده‌اند.
صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل همچنان افزود برای کمک به کودکان در این کشور به 1.4 میلیارد دالر (دلار) نیاز است که تا کنون 35 درصد آن تامین شده است.
دفتر هماهنگ‌ کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد «اوچا» نیز در گزارش تازه خود تایید کرد که در سال جاری بیش از 23 میلیون نفر در افغانستان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.
«اوچا» شنبه شب، 8 ثور در گزارش وضعیت بشری در افغانستان نوشت، برای رسیدگی به بحران بشری در این کشور به 1.7 میلیارد دالر نیاز دارد.
پیش‌تر سازمان ملل متحد در گزارش خود هشدار داد که هم‌اکنون میلیون‌ها انسان در افغانستان قادر به پرداخت هزینه‌ غذای خود نیستند و با گرسنگی و سوءتغذیه مواجه هستند.
دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد «یوناما» در گزارشی که پنج‌شنبه 30 حمل (فروردین) نشر شد، هشدار داد که حدود 15.8 میلیون نفر در افغانستان در سال 2024 با بحران و ناامنی غذایی روبه‌رو خواهند شد.
یوناما به نقل از نظرسنجی موسسه‌ «گالوپ» اعلام کرد: «95 درصد مردم افغانستان خود را در رنج می‌دانند و میانگین امید به زندگی در پنج سال گذشته کاهش یافته است.»
پس از تسلط طالبان بر افغانستان وضعیت اقتصادی در این کشور بدتر شده و نیازمندی شهروندان به کمک‌های بشردوستانه افزایش یافته است. از سوی دیگر اخراج گسترده مهاجرین از ایران و پاکستان نیز سبب تشدید بحران در این کشور شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید