فعال حقوق زن اهل افغانستان نامزد جایزه معادل نوبل حقوق بشر شد

ژولیا پارسی یکی از اعضای «جنبش خودجوش زنان معترض افغانستان» پس از محدودیت‌های طالبان علیه زنان، در چندین اعتراضات در کابل شرکت کرد و به تاریخ 5 میزان سال گذشته با یک فرزندش توسط طالبان بازداشت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نهاد حقوق بشری «فریدم نو» از نامزدی ژولیا پارسی فعال حقوق زن و عضو «جنبش خودجوش زنان معترض افغانستان» به همراه 10 زن دیگر برای دریافت جایزه حقوق بشر معروف به «مارتین اِنالز ایوارد» خبر داد.

نهاد «Freedom Now» پنج‌شنبه 6 ثور (اردیبهشت) در بیانیه‌ای اعلام کرد که ژولیا پارسی فعال حقوق زن افغان که پس از تسلط دوباره طالبان بر افغانستان، در زمینه حقوق زنان مبارزه کرده، توسط این نهاد برای دریافت جایزه «مارتین انالز» نامزد شده است.

ژولیا پارسی یکی از اعضای «جنبش خودجوش زنان معترض افغانستان» پس از محدودیت‌های طالبان علیه زنان، در چندین اعتراضات در کابل شرکت کرد و به تاریخ 5 میزان سال گذشته با یک فرزندش توسط طالبان بازداشت شد.

او پس از سه ماه حبس از زندان طالبان آزاد شد.

جایزه مارتین اِنالز برای مدافعان حقوق بشر معروف به «جایزه نوبل حقوق بشر» بالاترین نشانی است که به شاخص‌ترین مدافعان حقوق بشر در سراسر جهان اهدا می‌شود.

این جایزه هر سال به یکی از مدافعان حقوق بشر که در مبارزه علیه نقض حقوق بشر شجاعانه و به روش‌های نوآورانه فعالیت استثنایی کرده باشد، اعطا می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید