ارتش پاکستان از کشته‌شدن «7 شورشی» هنگام عبور از مرز افغانستان خبر داد

وزیر دفاع پاکستان: منبع تروریسم پاکستان در افغانستان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ارتش پاکستان از کشته‌شدن «7 شورشی» در وزیرستان شمالی ایالت خیبرپختونخواه که قصد داشتند از افغانستان وارد پاکستان شوند، خبر داد.

روابط عمومی ارتش پاکستان اعلام کرد، هفت شورشی که قصد عبور از مرز افغانستان و پاکستان را داشتند در درگیری سنگین نیروهای مرزی این کشور در وزیرستان شمالی کشته شدند.

بر بنیاد اعلامیه، درگیری نیروهای ارتش پاکستان و شورشیان در منطقه «اسپین‌کی» واقع در منطقه غلام‌خان وزیرستان شمالی به وقوع پیوست و مقدار زیادی سلاح، تجهیزات و مواد انفجاری شورشیان به دست ارتش این کشور افتاد.

ارتش پاکستان علاوه کرد، اسلام‌آباد همواره خواستار «مدیریت درست» مرزها از سوی طالبان شده و انتظار داشت آن‌ها مسئولیت خود را ادا کنند و اجازه ندهند شورشیان از خاک افغانستان علیه پاکستان استفاده کنند.

با تشدید تنش‌ها میان اسلام‌آباد و طالبان، خواجه محمد آصف، وزیر دفاع پاکستان، چهارشنبه 8 حمل، در صفحه «ایکس» خود نوشت «منبع تروریسم پاکستان در افغانستان است» و طالبان با وجود آگاهی از پناهگاه‌های تروریست‌ها در این کشور، اقدامی نمی‌کند.

اما ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان به این ادعا واکنش نشان داد و بیان کرد: «چنین اظهاراتی فرار از مسئولیت و توجیه مشکلات خودشان است.»

مجاهد افزود، مقامات پاکستان تلاش دارند با چنین اظهاراتی «ناکامی‌های» خودشان را «توجیه» کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید