رهبر طالبان با حضور علنی نماز عید فطر در قندهار را اقامه کرد

ملا هیبت‌الله بار دیگر بر تطبیق حدود شرعی در افغانستان تحت سلطه طالبان تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حکومت طالبان اعلام کرد که ملا هیبت‌الله رهبر این گروه که در انظار عمومی ظاهر نمی‌شود، نماز عید فطر در روز چهارشنبه 22 حمل (فروردین) را با شرکت هزاران نمازگزار در شهر قندهار اقامه کرده است.

در پیام ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در این باره در «ایکس» آمده است که نماز عید فطر در روز چهارشنبه با مشارکت هزاران نفر در عیدگاه مرکزی شهر قندهار به امامت رهبر این گروه برگزار شده است.

حضور رهبر طالبان در نماز عید فطر در حالی اعلام می‌شود که تاکنون هیچ عکس یا ویدیویی از رهبر این گروه در بین نمازگزاران نشر نشده است.

ملا هیبت‌ الله آخندزاده از زمانی که طالبان مجددا بر افغانستان تسلط یافتند، در انظار عمومی ظاهر نشده است.

یکی از نمازگزاران به خبرگزاری فرانسه گفت که هزاران نمازگزار حاضر به دلیل تعداد بسیار زیاد پرسنل امنیتی نتوانستند آخندزاده را ببینند.

در همین حال، خبرگزاری‌های افغانستان گزارش دادند که رهبر طالبان بار دیگر بر تطبیق حدود شرعی در افغانستان تحت سلطه این گروه تاکید کرده است.

رهبر طالبان در سخنرانی‌اش در نماز عید فطر در مسجد عیدگاه قندهار، خطاب به کشورهای جهان گفته است که «با فشارها نمی‌توانند آنان را یک قدم هم از راه‌شان دور کنند.»

نماز عید فطر در کابل و قندهار تحت تدابیر شدید امنیتی طالبان برگزار شده است. طالبان همچنان در کابل، قندهار و برخی ولایت‌های دیگر این افغانستان آنتن‌‌های شبکه‌های مخابراتی را قطع کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید