سخنگوی طالبان: نگرانی‌های غرب درباره «داعش» بزرگ‌نمایی است

کارشناس ارشد موسسه صلح آمریکا، افغانستان را «پایگاه اصلی» شاخه خراسان گروه «داعش» در خاورمیانه خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان نگرانی مقامات خارجی در پیوند به تهدید شاخه خراسان گروه «داعش» در افغانستان را «تبلیغات و بزرگ‌نمایی» خواند و مدعی شد این گروه نمی‌تواند مشکلی ایجاد کند.

سخنگوی طالبان، چهارشنبه 15 حمل (فروردین)، در گفت‌وگو با رادیو تلویزیون ملی تحت نظارت طالبان در واکنش نگرانی‌های غرب در پیوند به حضور «داعش خراسان» در افغانستان گفت نگرانی مقامات خارجی «بزرگ‌نمایی» است.

اسفندیار میر، کارشناس ارشد انستیتوت (موسسه) صلح ایالات متحده، افغانستان را «پایگاه اصلی» شاخه خراسان گروه «داعش» در خاورمیانه خواند.

بر بنیاد اظهارات اسفندیار، «داعش خراسان» شاخه افغانستانی این گروه در خاومیانه است که در اوایل 2015 ظهور کرد و از آن زمان تا کنون در منطقه فعالیت دارد.

اما طالبان همواره حضور «داعش» در افغانستان را رد کرده است.

عبدالسلام حنفی، معاون اداری رئيس‌الوزرای طالبان، دوشنبه 13 حمل، در دیدار با دیپلومات‌های خارجی مدعی شد: «در افغانستان بسیار مبارزه قوی صورت گرفته است، در همه نقاط افغانستان چیزی به نام داعش وجود ندارد.»

پیش‌تر فرانک‌ مک‌کنزی، رئیس پیشین فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا «سنتکام» در گفت‌وگو با «ای‌بی‌سی‌ نیوز» از رشد شاخه خراسان گروه «داعش» پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید