خواجه آصف: افغانستان پشت موج ترورهای اخیر در پاکستان است

خواجه آصف چندی قبل خود در رأس هیئتی رسمی در سفر به افغانستان از حکومت طالبان خواسته بود با پاکستان در زمینه مبارزه علیه تروریسم همکاری کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خواجه آصف، وزیر دفاع پاکستان طی اظهاراتی گفت که «افغانستان پشت موج ترورهای اخیر در خاک پاکستان است.»

خواجه آصف دوشنبه 13 حمل (فروردین) در گفت‌وگو با رسانه‌های پاکستان گفت: «تا زمانی که افغانستان کمپ‌های آموزشی، پناهگاه‌ها و تاسیسات خود را به روی تروریست‌ها تعطیل نکند، این چرخه ادامه خواهد داشت.»

گفتنی است که خواجه آصف در سفر اخیر خود در رأس هیئتی به افغانستان از حکومت طالبان خواسته بود که در مقابله با تروریسم با پاکستان همکاری کند.

آصف گفت: «به دلیل تغییر رفتار دولت حاکم در افغانستان، گزینه‌های ما برای آنها محدود می‌شود. همان‌طور که در سراسر جهان مرز وجود دارد، مرز پاکستان و افغانستان نیز باید یکسان باشد.»

او گفت: «مردم با ویزا به پاکستان می‌آیند و به تجارت می‌پردازند. کسانی که به طور غیرقانونی از مرز عبور می‌کنند، تروریسم را به ارمغان می‌آورند.»

خواجه آصف گفت که تحقیقات در مورد حملات به کارشناسان چینی در پاکستان ادامه دارد و یک تیم تحقیقاتی چینی نیز در آن مشارکت می‌کند.

به گفته این وزیر پاکستانی، سرنخ‌هایی پیدا شده‌ و تیم‌های تحقیقاتی پاکستان و چین برای ردیابی آن، با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

اخیرا به‌دنبال تشدید تنش‌ها میان‌ طالبان و پاکستان، وزیر دفاع پاکستان طی هشداری شدیداللحن به طالبان افغانستان تاکید کرد که اگر گروه طالبان افغانستان جلوی اقدامات همتای پاکستانی خود، یعنی گروه تحریک طالبان پاکستان را نگیرد، پاکستان به افغانستان حمله خواهد کرد.
وی همچنین به قطع تجارت با افغانستان تهدید کرده بود.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان افغانستان به ادعای خواجه محمد آصف، وزیر دفاع پاکستان که گفته بود، کانون تروریسم ضد‌پاکستان در افغانستان است، واکنش نشان داده و اظهارات او را «بی‌اساس» خواند.

سخنگوی طالبان گفت: «چنین اظهاراتی فرار از مسئولیت و توجیه مشکلات خودشان [پاکستان] است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید