«اوچا»: بارندگی‌های اخیر در افغانستان بیش از 500 خانه را تخریب کرد

طالبان: در پی برف‌باری‌های سنگین 20 نفر جان باختند و 12 نفر زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر هماهنگ‌ کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد «اوچا» از تخریب 540 خانه، طی بارندگی‌های اخیر در 7 ولایت (استان)، افغانستان خبر داد.

اوچا، شنبه 11 حمل (فروردین) اعلام کرد، بارندگی‌های شدید اخیر در 7 ولایت این کشور همچنان سبب از بین رفتن یک هزار و 500 جریب زمین کشاورزی نیز شده است.

بر بنیاد اعلام دفتر هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل، بیشترین خسارات مالی به باشندگان ولایت‌های دایکندی در مرکز، فاریاب در شمال غربی و ننگرهار در شرق کشور وارد شده است.

اوچا همچنان علاوه کرد در پی رویدادهای طبیعی اخیر در این کشور دست‌کم 7 نفر جان خود را از دست دادند.

طی روزهای اخیر بارندگی‌های شدید در شماری از ولایت‌های افغانستان سبب جاری‌شدن سیلاب (سیل) و مسدود شدن برخی از جاده‌ها نیز شده است.

شاهراه (گذرگاه) سالنگ که شمال این کشور را به مرکز و جنوب وصل می‌کند در پی برف‌باری و توفان شدید شب گذشته برای چندین ساعت به روی ترافیک مسدود شد.

این در حالی است که جانان سایق، سخنگوی وزارت مبارزه با حواث طبیعی طالبان 12 حوت (اسفند) گفت، در پی برف‌باری‌های سنگین تنها در 12 روز دست‌کم 20 نفر جان باختند و 14 تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

او همچنان افزود برف‌باری‌های سنگین اخیر سبب تخریب 452 خانه و تلف‌ شدن بیش از 5 هزار و 253 راس مواشی در کشور شده است.

در سال‌های اخیر حوادث طبیعی از جمله بارندگی‌های شدید، زلزله (زمین‌لرزه) و سیلاب‌ها در افغانستان خساراتی هنگفت را برجای گذاشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید