هشدار وزارت خارجه آمریکا نسبت به تهدیدات شاخه خراسان «داعش»

میلر بار دیگر تأکید کرد که افغانستان نباید به پناهگاه امن تروریست‌ها مبدل شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه‌ ایالات متحده ضمن ابراز نگرانی از توانایی شاخه خراسان گروه «داعش» برای انجام فعالیت‌های تروریستی گفت، مقابل تهدیدات این گروه باید «هوشیار باشیم.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، سه‌شنبه 7 حمل (فروردین)، در یک نشست خبری در پاسخ به پرسشی در مورد حمله شاخه خراسان گروه «داعش» در شهر قندهار و توسعه عملیات‌های این گروه در منطقه از جمله حمله در شهر کرمان و حومه مسکو این موضوع را بیان کرد.

او افزود، واشینگتن در مورد حملات «داعش» در شهر کرمان و حومه مسکو به ایران و روسیه هشدار داده بود.

در حمله تروریستی چند روز قبل در حومه مسکو بیش از 139 نفر کشته شدند، همچنان در دو انفجار در حاشیه برگزاری مراسم چهارمین سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی در سوم ژانویه سال جاری در شهر کرمان دست‌کم 91 نفر کشته شدند.

میلر بیان کرد، آمریکا طرح‌های شاخه خراسان گروه «داعش» را در اروپا مختل کرد و برای مقابله با تهدیدات با شرکای خود کار می‎‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنان در پیوند به حضور «داعش» در افغانستان علاوه کرد، واشینگتن همواره تأکید کرده است که نباید این کشور به پناهگاه امن تروریست‌ها مبدل شود.

او همچنان افزود ایالات متحده برای طالبان روشن ساخته که مبارزه با گروه‌های تروریستی به نفع آن‌ها است.

لیندسی گراهام، سناتور برجسته‌‌ آمریکایی نیز به تازگی در صفحه «ایکس» خود نوشت، قبل از این‌که دیر شود باید به مواضع شاخه خراسان گروه «داعش» در افغانستان ضربه بزنیم.

پس از آن‌که گروه «داعش» مسئولیت حمله در تالار کنسرت‌های مرکز تجاری «کروکوس سیتی هال» در حومه مسکو، پایتخت روسیه را برعهده گرفت، نگرانی‌ها از افزایش فعالیت‌های این گروه افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید