سازمان ملل اظهارات منسوب به رهبر طالبان را «به‌ شدت ناامید کننده» خواند

در سخنرانی منسوب به رهبر طالبان خطاب به غرب آمده است: «فردا ما زنان را در ملاءعام سنگسار خواهیم کرد و شلاق خواهیم زد.»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فرحان حق، معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد، در واکنش به اظهارات اخیر منسوب به هبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان، ضمن ابراز نگرانی آن را «به‌شدت ناامید کننده» خواند.

معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد، دوشنبه 6 حمل (فروردین)، در یک نشست خبری گفت: «ما نگرانی‌های خود را در مورد بدرفتاری طالبان با زنان بارها ابراز کرده‌ایم و خواهان لغو آن هستیم.»

او علاوه کرد سازمان ملل متحد برای از میان برداشتن محدودیت‌ها علیه زنان افغانستان و تامین حقوق برابر آن‌ها، به فشارهای خود ادامه خواهد داد.

تلویزیون ملی افغانستان زیر نظر طالبان، یک‌شنبه 5 حمله (فروردین)، فایل صوتی منسوب به آخندزاده، رهبر این گروه را منتشر کرد که در آن بار دیگر به «اجرای حدود شرعی» در افغانستان تاکید شده است.

در این فایل صوتی خطاب به جامعه غرب گفته شد: «20 سال با شما جنگیدیم، 20 سال دیگر نیر خواهیم جنگید» تا شریعت را بر روی زمین تطبیق کنیم.

در سخنرانی منسوب به رهبر طالبان خطاب به غرب آمده است: «فردا ما زنان را در ملاءعام سنگسار خواهیم کرد و شلاق خواهیم زد. همه این‌ها برخلاف دموکراسی شما است.»

این اظهارات منسوب به آخندزاده، واکنش‌های گسترده‌ای را به همراه داشت و شماری از فعالان مدنی و فعالان حقوق زن افغانستانی نیز به آن واکنش نشان دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید