سخنرانی منسوب به رهبر طالبان: جهاد ما با تصرف کابل به پایان نرسیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در فایل صوتی منسوب به هبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان که به‌ تازگی منتشر شده آمده که جنگ طالبان با تصرف کابل پایان نیافته است و این گروه برای «تطبیق شریعت» باز هم خواهد جنگید.

تلویزیون ملی افغانستان زیر نظر طالبان، یک‌شنبه 5 حمله (فروردین)، فایل صوتی منسوب به آخندزاده، رهبر این گروه را منتشر کرد که در آن بار دیگر به «اجرای حدود شرعی» در افغانستان تاکید شده است.

در این فایل صوتی خطاب به جامعه غرب گفته شده است: «20 سال با شما جنگیدیم، 20 سال دیگر نیر خواهیم جنگید» تا شریعت را بر روی زمین تطبیق کنیم.

شخصی که در این نوار صوتی صحبت می‌کند از سیاست‌های کشورهای غربی در قبال زنان انتقاد کرده و با اشاره به موضع غرب در مورد حقوق زنان گفت، عالمان دین بر خلاف چنین خواسته‌هایی و بر خلاف دموکراسی مبارزه می‌کنند.

در سخنرانی منسوب به رهبر طالبان همچنان خطاب به غرب آمده است: «فردا ما زنان را در ملاءعام سنگسار خواهیم کرد و شلاق خواهیم زد. همه این‌ها برخلاف دموکراسی شما است.»

طالبان پس از تسلط بر افغانستان، با وضع محدودیت‌های گسترده به‌ویژه بر علیه زنان همواره بر «تطبیق شریعت» تاکیده کرده است.

وزارت داخله این گروه، شنبه 4 حمل نیز اعلام کرد که تعدادی از شهروندان را به اتهام «روزه‌خوری» در ولایت‌های مختلف این کشور بازداشت کرده‌اند.

این در حالی است که کشورهای غربی همواره نگرانی‌ خود را از رشد افراطی‌گری و تروریسم در افغانستان ابراز کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید