تیم کریکت استرالیا بار دیگر بازی‌ با تیم کریکت افغانستان را به تعویق انداخت

از زمانی که گروه طالبان بر افغانستان تسلط یافته است این سومین باری است که تیم کریکت استرالیا از بازی با تیم افغانستان خودداری می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اداره کریکت استرالیا اعلام کرد که تیم کریکت این کشور بازی در مقابل تیم کریکت افغانستان در «رقابت‌های 20 آوره» را که برای ماه اوت آینده برنامه‌ریزی شده بود را به‌ دلیل «محدودیت‌های طالبان علیه زنان و دختران» به تعویق انداخته است.

به گزارش «ای‌بی‌سی نیوز»، این مسابقات به تعویق انداخته شده از سوی استرالیا قرار بود به میزبانی افغانستان اما در زمین امارات متحده عربی برگزار شود.

بر اساس این گزارش، از زمانی که طالبان کنترل افغانستان را در سپتامبر 2021 به دست گرفتند و محدودیت‌های شدید علیه زنان و دختران وضع کردند، این سومین بار است که تیم کریکت استرالیا از بازی با تیم افغانستان خودداری می‌کند.

تیم کریکت استرالیا قبلاً یک مسابقه آزمایشی که قرار بود در نوامبر 2021 برگزار شود و یک بازی که برای مارس سال گذشته با تیم کریکت افغانستان تعیین شده بود را لغو کرد.

اداره کریکت استرالیا اعلام کرد: «شرایط زنان و دختران در افغانستان وخیم‌تر شده است و به همین دلیل، ما موضع قبلی خود را حفظ کردیم و بازی با تیم افغانستان را به تعویق می‌اندازیم.»

در بیانیه این اداره آمده است: «ما به تعهد قوی خود برای حمایت از مشارکت زنان و دختران در کریکت در سراسر جهان ادامه می‌دهیم و به همکاری فعالانه با شورای بین‌المللی کریکت و همکاری نزدیک با کریکت بورد افغانستان برای تعیین اقداماتی که می‌تواند برای حمایت از ازسرگیری مسابقات دوجانبه انجام شود، ادامه خواهد داد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید