سرپرست نمایندگی افغانستان در سازمان ملل متحد حملات پاکستان به خاک کشورش را محکوم کرد

سخنگوی طالبان اعلام کرد که پاکستان شب گذشته مناطقی از ولایت خوست و پکتیا را هدف حملات هوایی قرار داده که در نتیجه آن 3 زن و 3 کودک در برمل ولایت پکتیا و دو زن دیگر در ولایت خوست کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نصیراحمد فایق، سرپرست نمایندگی‌ دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد در واکنش به حملات اخیر پاکستان بر خاک افغانستان گفت که این حملات نقض قوانین بین‌المللی و نقض تمامیت ارضی افغانستان است.

سرپرست نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان ملل دوشنبه 28 حوت/اسفند در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: «حملات هوایی ارتش پاکستان به خاک افغانستان به هر بهانه‌ای نقض آشکار قوانین بین‌المللی، تمامیت ارضی و حاکمیت کشور است.»

Advertisement

او نوشت: «ما این اقدامات را به شدت محکوم می‌کنیم. کشتن زنان و کودکان افغان غیرقابل قبول است و هیچ گونه تهدید امنیتی را توجیه نمی‌کند.»

8 کشته در حملات به دو ولایت افغانستان

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان از کشته‌شدن 8 نفر در پی حملات هوایی نیروهای پاکستان در ولایت‌های (استان‌های) مرزی افغانستان خبر داد.

سخنگوی طالبان، دوشنبه 28 حوت (اسفند) اعلام کرد پاکستان شب گذشته مناطقی از ولایت خوست و پکتیا را هدف حملات هوایی قرار داده است که در نتیجه آن 3 زن و 3 کودک در برمل ولایت (استان) پکتیا و دو زن دیگر در ولایت خوست کشته شدند.

وزارت دفاع طالبان در یک خبرنامه اعلام کرد که نیروهای این گروه در واکنش به حملات هوایی پاکستان، در امتداد خط دیورند به پاسگاه‌های نظامی پاکستان حمله کرده‌اند.

این وزارت، حمله هوایی پاکستان را اقدام «تجاوزکارانه» به خاک افغانستان خواند و افزود: «نیروهای دفاعی طالبان آماده است تا به هرگونه حملات پاسخ دهد.»

رسانه‌های افغانستان گزارش داده‌اند که در پی درگیری نیروهای طالبان و مرزبانان پاکستانی 3 مرزبان پاکستانی کشته‌ شده‌اند.
در همین حال، وزارت امور خارجه طالبان پس از این حملات عبیدالرحمان نظامانی، سفیر پاکستان در کابل را احضار کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید