سناتور آمریکایی خواستار تعلیق کمک‌های بشردوستانه به افغانستان شد

مارکو روبیو: پول مالیات دهندگان آمریکایی نباید به نفع سازمان‌های تروریستی مانند طالبان باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مارکو روبیو، یک عضو مجلس سنای آمریکا لایحه‌ای را ارائه کرده که در آن خواستار تعلیق کمک‌های این کشور به سازمان ملل در افغانستان شده است.

«فاکس نیوز»، چهارشنبه 23 حوت (اسفند)، نوشت، این لایحه تحت عنوان «توقف حمایت مالی از تروریست‌های جهانی در سال 2024»، در صورت تائید شدن، آمریکا را از هرگونه کمک داوطلبانه و ارزیابی شده به سازمان ملل برای افغانستان منع می‌کند.

این لایحه همچنین وزیر خارجه ایالات متحده را ملزم می‌کند که قبل از آغاز دوباره کمک‌ها اطمینان دهد که طالبان از آن استفاده نمی‌کند.

روبیو به فاکس گفت: «دالرهای مالیات‌دهندگان آمریکایی نباید به نفع سازمان‌های تروریستی مانند طالبان باشد. متأسفانه، امروز شاهد اجرای این سناریو هستیم.»

او افزود، بر اساس این لایحه، وزیر امور خارجه ایالات متحده باید اطمینان حاصل کند که هیچ سازمان تروریستی دریافت کننده کمک‌های واشینگتن نیست.

این لایحه در حالی ارائه شده است که پیش‌ از این سازمان‌های نظاراتی آمریکا در گزارش‌های خود نوشته بودند که طالبان در بسیاری از موئسسات و نهادهای خیریه نفوذ کرده‌اند.

جان سپکو، سربازرس اداره‌ بازرسی آمریکا در امور بازسازی افغانستان «سیگار»، نیز از منحرف کردن مقدار قابل توجهی از کمک‌های آمریکا توسط طالبان خبر داده بود.

او همچنان در یک گزارش گفته بود: «رژیم طالبان با تحمیل مجوز، مالیات و هزینه‌های اداری به‌عنوان شرط فعالیت در افغانستان بر سازمان‌های غیردولتی و کارمندان آن‌ها، از کمک‌های بشردوستانه عواید بدست می‌آورد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید