واکنش طالبان به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مورد آینده افغانستان

سخنگوی طالبان: آمریکا باید از گذشته بیاموزد و اشتباهات خود را تکرار نکند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در واکنش به اظهارات اخیر متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که گروه طالبان نماینده افغانستان و مردم آن است.

ذبیح‌الله مجاهد چهارشنبه 2 حوت (اسفند) در مصاحبه با «رادیو و تلویزیون ملی افغانستان» گفت چه کسی خوشش بیاید یا نیاید ما نماینده افغانستان و مردم افغانستان هستیم.

او گفت، آمریکا باید از گذشته بیاموزد و اشتباهات خود را تکرار نکند.

مجاهد افزود: «آمریکا یک‌ بار طعم مداخله در افغانستان را چشیده و نتیجه آن‌ را نیز در جریان 20 سال گذشته گرفته است.»

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده سه‌شنبه اول حوت در یک نشست خبری در پاسخ به سوالی در باره امتناع طالبان از شرکت در نشست سازمان ملل متحد در دوحه، گفت: «طالبان تنها افغان‌هایی نیستند که در آینده افغانستان سهم دارند.»

او بر تعهد آمریکا برای سهم دادن به صدای همه مردم افغانستان در ساختن آینده کشور‌شان، تأکید کرد.

میلر گفت: «نمی‌توانم بگویم از این که طالبان دعوت برای شرکت در نشستی گسترده به سرپرستی جامعه بین‌المللی را رد کردند، بسیار شگفت‌زده شدم. اما همان‌طور که قبلاً شنیده‌اید می‌گویم که طالبان تنها افغان‌هایی نیستند که در آینده افغانستان سهم دارند. ما به حمایت از سهم‌دهی به همه افغان‌ها، از جمله زنان و دختران در شکل‌دهی آینده‌شان ادامه خواهیم داد.»

نشست دو روزه در دوحه به میزبانی دبیرکل سازمان ملل متحد با نمایندگان ویژه کشورها با چشم‌انداز «برون‌رفت افغانستان از چرخه بحران» برگزاری شد اما طالبان در این نشست شرکت نکردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید