روسیه نشست سازمان ملل درباره افغانستان را «شکست» خواند

نماینده روسیه به‌عنوان «نشانه همبستگی» با طالبان از دیدار با فعالان جامعه مدنی افغانستان در نشست دوحه خودداری کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در اظهاراتی گفت که نشست نمایندگان ویژه کشورها که به میزبانی آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد درباره افغانستان در دوحه قطر برگزار شد، با «شکست» روبه‌رو شد.

خبرگزاری «ریا نووستی» روسیه سه‌شنبه، یکم حوت/اسفند به نقل از زاخارووا گزارش داد که این نشست به هیچ تصمیمی مطابق با برنامه‌های اعلام‌شده قبلی از جمله تعیین نماینده ویژه و ایجاد گروه تماس کوچک برای افغانستان منجر نشد.

به گفته وی، چنین موضوعاتی «بدون توضیح مناسب» در دستور کار قرار گرفته است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که هرگونه ابتکار درباره افغانستان بدون حمایت طالبان و کشورهای منطقه «محکوم به شکست است.»

ماریا زاخارووا افزود: «طالبان به دلیل شرایط تحقیرآمیز ناشی از این واقعیت که فقط به رویدادهای جزئی مربوط به فرستاده‌گان فراری جامعه مدنی افغانستان اجازه داده شد، از شرکت در این نشست امتناع کرد.»

به گفته او، نماینده روسیه نیز به‌عنوان «نشانه همبستگی» با طالبان از دیدار با فعالان جامعه مدنی افغانستان در نشست دوحه خودداری کرد.

در نشست دوحه که در روزهای یک‌شنبه و دوشنبه هفته جاری با میزبانی دبیر کل سازمان ملل برگزار شد، پنج تن از فعالان جامعه مدنی و مدافعان حقوق زن به نمایندگی از افغانستان حضور داشتند.

طالبان هم در این نشست دعوت شده بود، اما به‌دلیل آنچه عدم پذیرش شرایط‌ عنوان شد، از شرکت در آن خودداری کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید