پلیس لندن: هویت فرد مهاجم با ماده شیمیایی را تبعه افغانستان اعلام کرد

فرد مهاجم در این حمله، مردی 35 ساله به‌نام «عبدالشکور ایزدی» است که در سال 2018 نیز به جرم آزار جنسی محکوم شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس لندن خطاب به رسانه‌ها هویت عامل حمله با ماده شیمیایی به یک مادر و دخترانش در جنوب شهر لندن که باعث مصدوم شدن در مجموع 12 نفر شده است را پناهجویی اهل افغانستان اعلام کرد.

شبکه «بی‌بی‌سی» گزارش داد که این مرد 35 ساله «عبدالشکور ایزدی» نام دارد و در سال 2018 نیز به جرم آزار جنسی محکوم شده بود.

این فرد با استفاده از یک ماده شیمیایی سوزنده به یک مادر و دو دختر هشت ساله و سه ساله او حمله کرده و پنج افسر پلیس و چهار نفر دیگری که سعی در کمک داشتند را نیز مصدوم کرد.

بر اساس گزارش «بی‌بی‌سی» پلیس به دنبال این فرد است که آخرین بار بعد از ظهر چهارشنبه در شمال لندن دیده شده است.

پلیس لندن به مردم هشدار داد که به این فرد نزدیک نشوند و در صورت دیدن او با شماره 999 پلیس تماس بگیرند.

یکی از شاهدان که در زمان حادثه در صحنه حاضر بود، گفته است: «مادری که مورد حمله قرار گرفته بود، فریاد می‌زد که نمی‌توانم ببینم.»

بی‌بی‌سی دریافته است که ایزدی که از افغانستان به خارج مهاجرت کرده است، در سال 2016 با مخفی‌شدن در یک کامیون، وارد خاک بریتانیا شده است. او بعد از سه بار درخواست پناهندگی در بریتانیا، توانسته بود پناهندگی این کشور را دریافت کند.

برخی در وزارت کشور بریتانیا این مورد را «نمونه‌ای ناامیدکننده در نظام دادگاه تجدیدنظر پناهندگی» دانسته‌اند که به گفته آنان، به افرادی با وجود سابقه محکومیت، در بریتانیا پناهندگی داده است.

سوپت گابریل کامرون سخنگوی پلیس لندن در نشست خبری گفت که نمی‌داند انگیزه ایزدی چه بوده است، اما یقین دارد که او دستگیر خواهد شد.

در مجموع 12 نفر در این حمله مصدوم شدند، از جمله پنج افسر پلیس که در محل حادثه حضور داشتند. از چهار نفر از مردمی که سعی کردند کمک کنند، سه نفر جراحت برداشته و به بیمارستان منتقل شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید