بریتانیا درخواست انتقال نظامیان سابق افغانستان را مجددا بررسی می‌کند

درخواست حدود 400 نفر از این نظامیان که پیشتر رد شده بود، از سوی دولت بریتانیا ظرف ماه‌های آتی مورد بازنگری قرار خواهد گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقامات بریتانیا اعلام کردند که پرونده‌ نظامیان پیشین افغانستان را که درخواست‌شان برای انتقال‌ به بریتانیا رد شده بود، مجددا بررسی می‌کنند.

به گزارش شبکه «بی‌بی‌سی»، جیمز هیپی معاون وزیر دفاع بریتانیا گفته است که بررسی جدید نشان داده است که معیارهای واجد شرایط بودن این نیروها درست رعایت نشده‌ و بررسی جدیدی روی این موضوع انجام خواهد شد.

هیپی گفت: «بریتانیا مدیون نیروهای خاص شجاع افغانستان است که در کنار نیروهای بریتانیایی خدمت کردند.»

طرح انتقال و کمک (ARAP) در اوت 2021 برای شهروندان افغانستان که با نیروهای بریتانیایی کار کرده بودند، راه‌اندازی شد. بر اساس این طرح، افراد واجد شرایط می‌توانند با شریک زندگی، فرزندان و اعضای خانواده دیگری که واجد شرایط تلقی می‌شوند به بریتانیا نقل مکان کنند. اما درخواست انتقال صدها نظامی دولت سابق افغانستان رد شد.

به موجب تصمیم جدید درخواست حدود 400 نفر از این نظامیان که پیشتر رد شده بود، از سوی دولت بریتانیا ظرف ماه‌های آتی مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

این تصمیم بریتانیا پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن تعدادی از این سربازان به دست طالبان و وخامت وضعیت آن‌ها در افغانستان گرفته شده است.

بسیاری از نظامیان دولت پیشین افغانستان که به ایران و پاکستان گریخته‌اند، در شرایط بسیار دشواری به‌سر می‌برند و با خطر اخراج مواجه‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید