افزایش حملات به نیروهای طالبان؛ طی دو روز 9 طالب کشته شدند

جبهه آزادی افغانستان و جبهه مقاومت ملی طی دو روز گذشته سه حمله در ولایات تخار، کابل و بلخ بالای نیروهای طالبان انجام دادند که در نتیجه آن 9 نیروی طالبان کشته و شش تن دیگر آنان زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دو جبهه‌ ضد طالبان که متشکل از نیروهای ارتش دولت سابق افغانستان است، اخیرا حمله به نیروهای طالبان را افزایش داده است.

جبهه آزادی افغانستان و جبهه مقاومت ملی طی دو روز گذشته سه حمله در ولایات (استان) تخار، کابل و بلخ بالای نیروهای طالبان انجام دادند که در نتیجه آن 9 نیروی طالبان کشته و شش تن دیگر آنان زخمی شدند.

جبهه آزادی افغانستان، سه‌شنبه 10 دلو (بهمن) با نشر یک ویدیو و خبرنامه‌ای اعلام کرد که نیروهای این جبهه به پاسگاه طالبان در شهر مزارشریف در بلخ حمله کردند که در نتیجه آن، چهار نیروی طالبان کشته و دو تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

در خبرنامه آمده است: «طالبان از این پاتک برای بازرسی موترهای (خودروهای) شخصی استفاده کرده و به بهانه جست‌وجوی نیروهای امنیتی سابق بر وسایط نقلیه مردم شلیک کرده و به آزار و اذیت مردم اقدام می‌کردند.»

در همین حال، جبهه مقاومت ملی افغانستان نیز اعلام کرد که بر یک موتر طالبان در شهر تالقان، در تخار حمله انجام داده که در نتیجه یک طالب کشته و دو نفر دیگر آنان زخمی شدند.

جبهه آزادی افغانستان دوشنبه 9 دلو به دو موضع طالبان در نقاط مختلف شهر کابل حملاتی انجام داد.

بر اساس خبرنامه این جبهه، در این حمله چهار نیروی طالبان کشته و دو تن دیگر آنان زخمی شدند.

اکثر نظامیان و فرماندهان پیشین ارتش افغانستان که با سلطه طالبان موافق نیستند، زیر چتر جبهه مقاومت ملی افغانستان به رهبری احمد مسعود و جبهه آزادی افغانستان به فرماندهی ژنرال یاسین ضیا گرد آمده‌اند. این نظامیان پیشین از زمان تاسیس علیه طالبان می‌جنگند و اخیرا حملات آنها به نیروهای طالبان افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید