زنان معترض افغانستان خواستار عدم تعامل با طالبان در نشست دوحه شدند

زنان معترض در این بیانیه خواستار پاسخگو قرار دادن طالبان بخاطر عملکردشان در برابر زنان و دختران شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«گروه اتحاد ملی افغانستان» که متشکل از زنان معترض است با نشر بیانیه‌ای، از دعوت زنان به نشست سازمان ملل متحد استقبال کرده و خواستار عدم تعامل با طالبان شدند.

گروه اتحاد ملی افغانستان، یکشنبه 8 دلو (بهمن) در بیانیه‌ای نوشته است که اشتراک کنندگان نشست سازمان ملل درباره افغانستان که قرار است در دوحه پایتخت قطر برگزار شود، باید از نمایندگان تاثیر گذار نهادها انتخاب شود.

زنان معترض افغانستان در این بیانیه خواستار پاسخگو قرار دادن طالبان بخاطر عملکردشان در برابر زنان و دختران شدند.

در این بیانیه آمده است که برای حل بحران جاری در افغانستان که ناشی از حضور طالبان است باید تصامیم عملی و قطعی اتخاذ شود.

زنان معترض همچنان از اشتراک‌کنندگان نشست دوحه که قرار است در 29 دلو برگزار شود، خواستند تا طالبان را در «فهرست سیاه» سازمان ملل نگهدارند.

در بخشی از این اعلامیه آمده است: «از اعضای سازمان ملل می‌خواهیم که با قاتلان مردم و زنان افغانستان تعامل نکرده و به رسمیت شناختن آنان را تحریم و برای منزوی ساختن و فشار بر طالبان تعزیرات جدید و شدیدتر را اتخاذ کنند».

اخیرا سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در روزهای 29 و 30 دلو در دوحه میزبان نشستی درباره افغانستان خواهد بود.

مقام‌های طالبان نیز اعلام کرد که نماینده این گروه در نشست دوحه دعوت شده است.

نشست اول سازمان ملل درباره افغانستان در دوحه با میزبانی گوترش در روزهای یازدهم و دوازدهم ثور برگزار شده بود اما در آن نماینده طالبان و سیاسیون مخالف این گروه در این نشست دعوت نشده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید