آمریکا: طالبان را به‌دلیل نقض فاحش حقوق بشر پاسخگو خواهیم کرد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: «ایالات متحده به کار خستگی‌ناپذیر خود ادامه خواهد داد تا اطمینان حاصل کند که طالبان را به دلیل نقض فاحش حقوق بشر که ما همچنان شاهد وقوع آن هستیم، پاسخگو کند»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک نشست خبری، طالبان را به «نقض فاحش حقوق بشر در افغانستان» متهم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه 4 دلو (بهمن) در پاسخ به سوالی درباره ادامه منع آموزش دختران توسط طالبان در افغانستان، تاکید کرد که ایالات متحده طالبان را به‌دلیل نقض حقوق بشر پاسخگو خواهد کرد.

پاتل گفت: «ایالات متحده به کار خستگی‌ناپذیر خود ادامه خواهد داد تا اطمینان حاصل کند که طالبان به دلیل نقض فاحش حقوق بشر که همچنان شاهد وقوع آن هستیم، پاسخگو شود.»

او افزود: «تعدادی از نمایندگان ما از جمله رینا امیری عمیقا درگیر این مسأله هستند.»

این اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم‌زمان با روز جهانی آموزش و دو روز بعد از نشر گزارش سازمان ملل درباره اقدام طالبان به اخراج گسترده زنان از کار، بیان می‌شود.

از سویی روز جهانی آموزش در حالی گرامی داشته می‌شود که در سایه حکمرانی طالبان میلیون‌ها دختر در افغانستان از دو سال پیش به این‌سو از دسترسی به آموزش محروم شده‌اند.

همچنان، سازمان ملل متحد، دوشنبه 2 دلو (بهمن)، با نشر گزارشی اعلام کرد که طالبان اخیرا صدها زن را به اتهام «عدم پایبندی به قوانین اسلامی» مجبور به ترک شغل کرده است.

بر اساس گزارش دفتر معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان «یوناما»، این نهاد طی سه ماه اخیر اخراج‌های گسترده زنان از کار در افغانستان، کشوری که میلیون‌ها نفر در آن به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند، را رصد کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید