گزارش «واشینگتن پست» از «فروش کودکان» در افغانستان در پی فقر

در این گزارش آمده است، 118 دختر در شهرک سبز ولایت (استان) هرات مجبور به ازدواج اجباری در برابر پول شده‌اند و 116 خانواده دیگر در انتظار فروش دختران خردسال خود هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه «واشینگتن پست» در گزارشی تحت عنوان «در افغانستان جدید یا دخترت را بفروش یا گرسنگی را تحمل کن» از افزایش فروش کودکان در افغانستان پرده برداشت.

در این گزارش آمده است، 118 دختر در شهرک سبز ولایت (استان) هرات مجبور به ازدواج اجباری در برابر پول شده‌اند و 116 خانواده دیگر در انتظار فروش دختران خردسال خود هستند.

بر اساس این گزارش، خانواده‌‌ها نه تنها به دلیل مشکلات اقتصادی بلکه محدودیت‌ها و ممنوعیت آموزش مجبور به فروش دختران خود شده‌اند

در گزارش آمده است: «خانواده ها امیدوار بودند که دخترانشان در صورت تحصیل، کار خوبی پیدا کنند و به درآمد خانواده کمک کنند.»

واشینگتن پست نوشته است، ازدواج دختران خردسال در افغانستان افزایش یافته و والدین برای فراهم کردن غذا برای سایر اعضای خانواده مجبور هستند دختران خود را در ازای دو هزار تا سه هزار دلار بفروشند.

بر اساس این گزارش، دخترانی که مجبور به ازدواج شده‌اند بین هشت تا ده سال سن داشته‌اند و بعد از ازدواج در معرض آزار کلامی، فیزیکی و جنسی قرار دارند.

قبل از این دفتر بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان «سیگار»، گزارش داده بود که پس از سال 2021 در افغانستان 35 درصد دختران پیش از رسیدن به 18 سالگی و 17 درصد پیش از رسیدن به سن 15 سالگی وادار به ازدواج شده‌اند.

سیگار در این گزارش اعلام کرد که 578 مورد ازدواج اجباری بین دسامبر 2022 تا فوریه 2023 را در افغانستان ثبت کرده که 361 مورد آن، ازدواج زیر سن بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید