سازمان ملل: زمستان صدهزار کودک را در افغانستان در معرض خطر قرار می‌دهد

یونیسف: «سه ماه بعد، تأثیر زمین لرزه‌های هرات باقی مانده است و بسیاری از خانواده‌ها با وجود سرمای شدید هنوز در خیمه زندگی می‌کنند یا در فضای باز می‌خوابند»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان ملل متحد خواستار افزایش کمک‌های بشردوستانه برای کمک به صدهزار کودک در غرب افغانستان شد.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد یا «یونیسف»، با نشر بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از وقوع زمین لرزه‌های مکرر در هرات و ولایات اطراف آن، کودکان در شرایط خطرناک زمستانی به کمک فوری نیاز دارند.

طالبان و آژانس‌های امدادی تخمین زدند که در زلزله‌های اکتبر گذشته بیش از 1000 نفر، عمدتاً زنان و کودکان جان باختند، سبب ویرانی 21000 خانه شده و خانواده‌های بی‌شماری دام و محصولات کشاورزی خود را از دست دادند.

در بیانیه یونیسف آمده است: «سه ماه بعد، تأثیر زمین لرزه‌های هرات باقی مانده است و بسیاری از خانواده‌ها با وجود سرمای شدید هنوز در خیمه زندگی می‌کنند یا در فضای باز می‌خوابند».

فران اکیزا، نماینده‌‌ یونیسف در افغانستان گفت: «کودکان هنوز در تلاش هستند تا با آسیب‌ها کنار بیایند. مدارس و مراکز بهداشتی که کودکان به آنها وابسته هستند، آسیب دیده‌اند یا به طور کامل تخریب شده‌اند».

در بیانیه آمده است: «یونیسف به انتقال آب پاک برای نزدیک به 19000 تن در هرات ادامه می‌دهد و قصد دارد کمک‌های نقدی به خانواده‌ها برای تامین نیازهای اولیه خود برای زنده ماندن در زمستان توزیع کند. یونیسف ده‌ها تسهیلات برای کمک به چندین هزار کودک، که نیمی از آنها دختر هستند، برای ادامه تحصیلات ایجاد کرده است».

سازمان ملل متحد اعلام کرد که دست‌کم 23 میلیون نفر، که حدود نیمی از آنها کودک هستند، به کمک‌های بشردوستانه در افغانستان نیاز دارند.

صندوق پشتیبانی از کودکان ملل متحد برای رسیدگی به کودکان در افغانستان درخواست کمک 1.4 میلیارد دلاری کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید