منابع اطلاعاتی آمریکایی: شاخه «داعش» در افغانستان مسئول انفجارهای کرمان است

به گفته منابع اطلاعاتی آمریکایی «اطلاعات واضح و غیرقابل انکاری» مبنی بر مسئولیت شاخه «داعش» در افغانستان در ارتباط با انفجارهای کرمان وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دو منبع آگاه به «رویترز» گفتند که امعلومات جمع‌آوری‌شده توسط مسئولان اطلاعاتی آمریکایی نشان می‌دهد که شاخه «داعش» در افغانستان مسئول دو انفجار در شهر کرمان ایران بوده است.

یک منبع آگاه به «رویترز» گفته است: «اطلاعات واضح و غیرقابل انکار است.»

خبرگزاری «رویترز» به نقل از این دو منبع که نخواستند نامشان فاش شود، گزارش داد که «اطلاعات شامل رهگیری‌های ارتباطی است.»

دو انفجار بزرگ عصر چهارشنبه 13 دی(جدی) در مراسم چهارمین سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در کرمان رخ داد که متعاقبا گروه «داعش» مسئولیت این انفجارها را برعهده گرفت.

بازداشت 11 مظنون در ایران

از سویی وزارت اطلاعات ایران با صدور بیانیه‌ای از شناسایی و بازداشت 11 مظنون به ارتباط با انفجارهای کرمان خبر داد.

خبرگزاری صدا و سیمای ایران جمعه پانزدهم دی به نقل از بیانیه وزارت اطلاعات این کشور به بازداشت 11 نفر به ظن ارتباط با انفجارهای کرمان اشاره کرد.

در بیانیه وزارت اطلاعات ایران گفته شده که «از دو تروریست معدوم انتحاری، یک نفر ملیت تاجیکستانی داشته و هویت تروریست دوم هنوز به صورت قطعی احراز نشده است».

در این بیانیه آمده است که «اقامتگاه مورد استفاده‌ دو تروریست معدوم در حومه‌ شهر کرمان شناسایی و نیز 2 عنصر پشتیبانی و تأمین کننده‌ اقامتگاه مذکور، شناسایی و بازداشت شدند».

در بیانیه دستگاه امنیتی ایران نیز آمده است که «9 نفر از شبکه پشتیبانی و مرتبطین تروریست‌ها» در شش استان این کشور شناسایی و دستگیر شده‌اند.

رسانه‌های ایران جمعه گزارش دادند که شماری از مجروحان دو انفجار کرمان در پی وخامت حال آنها بر اثر شدت جراحات وارده جان باختند.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی سازمان اورژانس کشور نیز به نقل از سازمان پزشکی قانونی کشور به رسانه‌های ایران گفت که تاکنون «89 نفر» در این حادثه کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید