طالبان افغانستان: بیش از 35 عضو گروه طالبان پاکستانی را بازداشت کردیم

سخنگوی وزارت داخله طالبان: امروز در افغانستان هیچ گروهی فعالیت ندارد؛ البته تعداد زیادی از داعشی‌ها پیش ما اسیر اند و بیش از 35 تا 40 نفر از تی‌تی‌پی هم پیش ما اسیر هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک رسانه محلی افغانستان به نقل از طالبان گزارش داد که بین 35 تا 40 تن از اعضای گروه تحریک طالبان پاکستان (TTP) در یک سال گذشته در این کشور دستگیر شده‌اند.

شبکه «طلوع نیوز»، یکشنبه 26 قوس (آذر) به نقل از عبدالمتین قانع، سخنگوی وزارت امور داخله (کشور) طالبان گزارش داد، بیش از 35 تا 40 تن از اعضای تحریک طالبان پاکستان در بازداشت این گروه هستند.

سخنگوی وزارت داخله طالبان به «طلوع‌ نیوز» ادعا کرد: «امروز در افغانستان هیچ گروهی فعالیت ندارد؛ البته تعداد زیادی از داعشی‌ها پیش ما اسیر اند و بیش از 35 تا 40 نفر از تی‌تی‌پی هم پیش ما اسیر هستند.»

این در حالی است که فرمانده ارتش پاکستان اخیرا در سفر به واشینگتن، خواستار کمک ایالات متحده برای مبارزه با کانون‌های «تروریست‌ها در افغانستان» شد.

شبکه «صدای آمریکا» پنج‌شنبه گذشته گزارش داد که ژنرال عاصم منیر، فرمانده ارتش پاکستان در تلاش است تا مقامات امنیتی و دفاعی ایالات متحده را متقاعد سازد که گروه‌های تروریستی نظیر تحریک طالبان پاکستان (TTP) و شاخه خراسان «داعش» (IS-K)، نه تنها برای پاکستان بلکه برای امنیت ایالات متحده و جهان نیز تهدید هستند.

همچنان چهارشنبه گذشته در پی حمله خونین به یک پاسگاه امنیتی در ایالت خیبر پختونخوا پاکستان، وزارت خارجه این کشور سرپرست سفارت افغانستان در اسلام‌آباد که عضو طالبان است را احضار کرد و خواستار «بررسی کامل و اقدامات شدید علیه عاملان این حمله» شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید