بایدن: نیروهای آمریکایی در منطقه آماده مقابله با تهدیدهای احتمالی از افغانستان هستند

جو بایدن در نامه‌ای به اعضای کنگره اطمینان داد که نیروهای آمریکایی در صورت احساس خطر از افغانستان، اقدام نظامی خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در نامه‌ای به کنگره این کشور تاکید کرد که نیروهای آمریکایی مستقر در خاورمیانه آماده مقابله با تهدیدهای احتمالی از داخل افغانستان هستند.

پس از انتقادهای گسترده کنگره آمریکا از خروج و نحوه خروج دولت بایدن از افغانستان، جو بایدن در نامه‌ای به اعضای کنگره اطمینان داد که نیروهای آمریکایی در صورت احساس خطر از افغانستان، اقدام نظامی خواهند کرد.

در این نامه آمده است، نیروهای آمریکایی در خارج از افغانستان مستقر هستند و در صورت احساس خطر، به تهدیدات پاسخ می‌دهند.

کنگره ایالات متحد از زمان خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در اوت 2021 تاکنون دولت بایدن را زیر فشار گذاشته و چندین بار خواهان پاسخگویی درباره خروج عجولانه از این کشور شده است.

این در حالی است که دونالد ترامپ اخیرا در اظهاراتی گفت در صورتی که دوباره به عنوان رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شود، با طالبان برای بازپس‌گیری کنترل میدان هوایی بگرام در افغانستان و نظارت بر چین توافق خواهد کرد.

میدان هوایی بگرام بزرگترین پایگاه نظامی ایالات متحده در افغانستان بود و قبل از اینکه در 15 اوت 2021 طالبان قدرت را به دست بگیرند، به دولت سابق افغانستان واگذار شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید