مک‌کال: مماشات دولت بایدن با طالبان بحران گروگان‌گیری آمریکایی‌ها را وخیم‌تر می‌کند

مک‌کال از زمان خروج نیروهای آمریکایی، افغانستان را «بهشت امن برای تروریست‌ها» می‌خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایکل مک‌کال، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نسبت به سیاست جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در قبال طالبان در افغانستان هشدار داد.

به گزارش «دیلی میل»، مک‌کال، 23 عقرب (آبان) در جلسه استماع درباره سیاست‌های دولت بایدن در قبال طالبان پس از خروج افغانستان، گفت که تعداد گروگان‌های آمریکایی «مماشات دولت بایدن» با طالبان در افغانستان را روشن می‌کند.

مک‌کال از زمان خروج نیروهای آمریکایی، افغانستان را «بهشت امن برای تروریست‌ها» خوانده است.

او گفت که طالبان «چند گروگان آمریکایی» در اختیار دارد.

او ادامه داد: «این غیرقابل قبول است و نشان‌دهنده رویکرد اشتباه این دولت از زمانی که طالبان کنترل را دوباره به دست گرفت، است.»

در این نشست همچنین آنا کوربت که همسرش به مدت 15 ماه در افغانستان توسط طالبان گروگان گرفته شده است، برای اولین بار علنا شهادت داد.

کوربت گفت: «نتوانسته‌ایم برای رایان ملاقات‌های بهداشتی و ایمنی فراهم کنیم. این یک تراژدی برای خانواده ما و برای ایالات متحده است.»

مک‌کال خطاب به او گفت: «هر کاری که در توان داریم انجام خواهیم داد تا همسرت را به خانه بیاوریم. من این دعوا را به راحتی رها نمی‌کنم و برای شوهرت سخت می‌جنگم.»

او گفت: «امروز بیش از هر زمان دیگری، شهروندان آمریکایی توسط طالبان بازداشت شده‌اند.»

او با اشاره به بحران انسانی در افغانستان گفت، زنان و دختران مجبور به زندگی در «حصر خانگی» شده‌اند.

مک‌کال افزود: «آنها از ورود به مکان‌های عمومی منع شده اند و اجازه ندارند بدون همراه مرد از خانه بیرون بروند. افغانستان تنها مکان در جهان است که آموزش منع است.»

مک‌کال گفت: «چیزی که من را آزار می‌دهد این است که دولت بایدن با طالبان تعامل می‌کند و نتوانسته طالبان را به خاطر جنایات‌شان پاسخگو قرار دهد.»

کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا همچنین در جریان این جلسه از جان سوپکو، بازرس ویژه برای بازسازی افغانستان یا «سیگار» استماع کرد.

سوپکو گفت که نگران انحراف کمک‌های بشردوستانه ایالات متحده توسط طالبان است.

او گفت: «کمک‌های ایالات متحده ممکن است فعالیت‌های تروریستی را تأمین مالی کند.»

جمهوری‌خواهان اخیرا بررسی خروج عجولانه دولت بایدن از افغانستان را همزمان با دو سالگی خروج، تشدید کرده‌اند. خروجی که موجب کشته‌شدن 13 نظامی آمریکایی و حداقل 170 افغانستانی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید