کمک 61 میلیون یورویی اتحادیه اروپا به زلزله‌زدگان و افغان‌های اخراج شده از پاکستان

دفتر اتحادیه اروپا در افغانستان اعلام کرد که این کمک مالی برای رسیدگی به بحران شدید غذایی در افغانستان، جایی که نزدیک به نیمی از جمعیت آن با ناامنی غذایی حاد روبه‌رو هستند، حیاتی خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اتحادیه اروپا اعلام کرد که 61 میلیون یورو کمک بشردوستانه برای مهاجران افغانستانی اخراج شده از پاکستان و همچنین زلزله‌زدگان در افغانستان ارائه می‌دهد.

دفتر اتحادیه اروپا در افغانستان در شبکه «ایکس» اعلام کرد که 61 میلیون یورو در بخش‌های سرپناه، حفاظت، مراقبت‌های بهداشتی، تغذیه، و آب هزینه خواهد شد.

Advertisement

دفتر اتحادیه اروپا در افغانستان اعلام کرد که این پول‌ها برای رسیدگی به بحران شدید غذایی در افغانستان، جایی که نزدیک به نیمی از جمعیت آن با ناامنی غذایی حاد روبه‌رو هستند، حیاتی خواهد بود.

در بیانیه این اتحادیه آمده است:«ما بر قول خود می‌ایستیم و به کمک به افغان‌های آسیب‌پذیر ادامه می‌دهیم. 61 میلیون یورو کمک‌های بشردوستانه، راه نجاتی برای عودت‌کنندگان و زلزله‌زدگان خواهد بود.»

بر اثر دو زلزله که یک ماه قبل در ولایت (استان) هرات افغانستان رخ داد، بیش از دو هزار نفر کشته شده و ده‌ها هزار نفر دیگر بی‌جا شدند.

از سوی دیگر، پاکستان طی دو هفته اخیر ده‌ها هزار مهاجر افغان را از این کشور اخراج کرد که باعث یک بحران دیگر در افغانستان شده است.

شورای پناهندگان نروژ (NRC)، شورای پناهندگان دانمارک (DRC) و کمیته بین‌المللی نجات (IRC) 11 عقرب (آبان) با نشر بیانیه‌ای، ضمن هشدار درباره پیامدهای بحران بازگشت فزاینده و سریع مهاجرین افغانستانی از پاکستان به کشورشان، از نهادهای کمک‌رسان خواستند تا برای جلوگیری از بروز بحران جدید در افغانستان بودجه فراهم کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید