برنامه جهانی غذا: 15 میلیون تن در افغانستان با ناامنی غذایی روبه‌رو هستند

برنامه جهانی غذا: زلزله هرات فاجعه دیگری در کنار یک بحران انسانی وخیم است. افغان‌ها به حمایت فوری نیاز دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«برنامه جهانی غذا»، نسبت به وضعیت ناامنی غذایی در افغانستان هشدار داد.

برنامه جهانی غذا، دوشنبه 24 میزان (مهر)، در شبکه «ایکس» نوشت: «در روز جهانی غذا به جهان یادآوری می‌کنیم که در افغانستان، 15 میلیون نفر نمی‌دانند وعده غذایی بعدی خود از کجا پیدا کنند.»

این برنامه، تاکید کرد که 15 میلیون نفر یعنی یک سوم جمعیت افغانستان.

برنامه جهانی غذا در ادامه نوشت: «زلزله هرات فاجعه دیگری در کنار یک بحران انسانی وخیم است. افغان‌ها به حمایت فوری نیاز دارند.»

مسئولان برنامه جهانی غذا قبل از این نیز با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت زلزله‌زدگان در هرات، گفته‌ بودند که بازماندگان زلزله‌‌ شب‌ها، گرسنه و وحشت‌زده، در میان آوارها می‌خوابند.

از سوی دیگر، فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر پنج‌شنبه 20 میزان (مهر) نسبت به بروز بحران انسانی در این کشور هشدار دادند.

صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر در بیانیه‌ای به نقل از الکساندر متئو، مسئول منطقه‌‌ای بخش آسیای این فدراسیون نوشت، ابعاد کامل این تراژدی هنوز در حال آشکار شدن است و به حمایت فوری بین‌المللی نیاز است.

متئو گفته است، از 130 میلیون دالر پول درخواست شده برای زلزله‌زدگان، تنها 36 درصد آن تا اکنون فراهم شده است.

یک هفته پس از زمین‌لرزه در هرات که بیش از دو هزار کشته برجای گذاشت، مرکز لرزه‌نگاری مدیترانه اروپا، یکشنبه 23 مهر اعلام کرد که زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 6.5 ریشتر روز یکشنبه هرات را لرزاند.

یک هفته پیش زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 6.3 ریشتر ولایت هرات را لرزاند.

مرکز لرزه‌نگاری آمریکا گزارش داد، زلزله‌ای که امروز غرب افغانستان را لرزاند به بزرگی زمین‌لرزه‌ای است که هفته گذشته غرب این کشور را لرزانده بود و بیش از دو هزار کشته بر جای گذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید