سازمان جهانی بهداشت: دو سوم قربانیان زلزله هرات را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند

طالبان: یک هزار و 983 خانه در 20 روستای هرات به‌گونه کامل ویران شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد دو سوم قربانیان زلزله هرات را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی طالبان اعلام کرد که در اثر زلزله اخیر در ولایت (استان) هرات، چهار هزار تن جان باخته و زخمی شده‌اند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، جانان سایق سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طالبان، دوشنبه 17 میزان (مهر) در یک نشست خبری گفت که یک هزار و 983 خانه در 20 روستای هرات به‌گونه کامل ویران شده‌اند.

به گفته وی، شماری از موسسه‌های خیریه و بازرگانان حدود 31 میلیون و 350 هزار افغانی (پول افغانستان) به آسیب‌دیده‌گان این زلزله کمک کرده‌اند.

سایق افزود: «عملیات جست‌وجو همچنان ادامه دارد.»

در همین حال، دفتر هماهنگ کننده کمک‌های بشردوستانه ملل متحد در گزارش تازه‌اش، اعلام کرد که شمار جان باختگان به بیش از یک هزار و 20 تن رسیده است.

یافته‌های این گزارش نشان می‌دهد که 516 تن از جمله 213 زن ناپدید هستند و با تکمیل ارزیابی‌ها شمار جان باختگان افزایش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، بیش از 550 تن در بیمارستان ساحوی هرات زیر درمان قرار دارند و مرگ دست‌کم 250 تن تنها در این بیمارستان تایید شده است.

روز شنبه 15 میزان زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 6.3 ریشتر ایالت محروم هرات را لرزاند و پس‌لرزه‌های شدید آن باعث افزایش تعداد قربانیان شد.

زلزله مناطق صعب العبور واقع در 30 کیلومتری شمال غربی مرکز ولایت هرات، را تحت تأثیر قرار داد و باعث فروریختن خانه‌های روستائیان شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید