کمک پنج میلیون دلاری استرالیا به افغانستان

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، بیش از نیمی از مردم افغانستان به امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر هماهنگ‌ کننده‌ کمک‌های بشردوستانه‌ سازمان ملل متحد در افغانستان «اوچا» اعلام کرد که دولت استرالیا بیش از پنج میلیون دلار آمریکا (هشت میلیون دلار استرالیایی) به صندوق بشردوستانه‌ افغانستان کمک کرده است.

«اوچا»، یکشنبه 9 میزان (مهر) در شبکه «ایکس» نوشت که استرالیا معادل پنج میلیون و 115هزار و 875 دلار آمریکایی به افغانستان کمک کرده است.

بر اساس اعلامیه‌‌ «اوچا»، استرالیا از زمان تاسیس صندوق بشردوستانه برای افغانستان، 69 میلیون دلار استرالیایی به این صندوق کمک کرده است.

فقر و گرسنگی طی دو سال اخیر در افغانستان افزایش فزاینده‌ای داشته است. پس از تسلط طالبان بحران انسانی در این کشور شدت یافته و بر اساس گزارش سازمان ملل، بیش از نیمی از مردم افغانستان به امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

از سوی دیگر، اخیرا سازمان جهانی غذا اعلام کرد که در صورت عدم تامین بودجه مجبور به ترک افغانستان می‌شود.

کمک 140 میلیون یورویی اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا دو هفته قبل اعلام کرد که قرار است 140 میلیون یورو برای «حمایت حیاتی از مردم افغانستان به ویژه زنان و دختران» کمک کند.

اتحادیه اروپا اعلام کرد که این کمک قرار است در بخش‌های آموزش، مراقبت‌های صحی (بهداشتی)، کشاورزی و توانمندسازی اقتصادی زنان استفاده شود.

این کمک‌ها به دلیل ممنوعیت طالبان برای کار زنان در سازمان‌های غیردولتی متوقف شده بود، اما اکنون اتحادیه اروپا اعلام کرد که پس از یک ارزیابی شش ماهه «برای زنان؛ توسط زنان» در نظر گرفته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید