نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان خواستار آزادی دو معترض زن از زندان طالبان شد

بازداشت ژولیا پارسی، رهبر «جنبش خودجوش زنان معترض افغانستان» و ندا پروانی، عضو این جنبش توسط طالبان واکنش‌های زیادی را به همراه داشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رینا امیری، نماینده‌ ویژه آمریکا برای افغانستان، خواستار آزادی فوری ژولیا پارسی و ندا پروانی دو معترض زندانی از زندان طالبان شد.

امیری، در بیانیه‌ای در شبکه «ایکس»، خواهان آزادی دو معترض زندانی، فعالان حقوق زن و سایر افرادی که به گفته او «با بی‌عدالتی مواجه شده‌اند»، از زندان طالبان شد.

نماینده ویژه آمریکا نوشته است که طالبان نمی‌تواند ادعای بهبود وضعیت زندگی در افغانستان را مطرح کند، در حالی‌ که نیمی از جمعیت این کشور در حال حذف‌شدن هستند و «فرهنگ ترس و سرکوب» در جامعه وجود دارد.

بازداشت ژولیا پارسی، رهبر «جنبش خودجوش زنان معترض افغانستان» و ندا پروانی، عضو این جنبش توسط طالبان واکنش‌های زیادی را به همراه داشته است.

ماری لاولر، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در بخش حقوق بشر نیز در شبکه «ایکس» با انتقاد از بازداشت این دو زن، خواستار آزادی فوری آنان شد.

طالبان ژولیا پارسی و یک پسرش را 5 میزان (مهر) در کابل بازداشت کرد. قبل از آن، طالبان ندا پروانی را همراه با همسر و یک پسرش بازداشت کرده بود.

سازمان عفو بین‌الملل نیز با نشر بیانیه‌ای خواهان آزادی این معترضان شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید