طالبان در واکنش به شورای امنیت: آموزش و کار زنان دو موضوع داخلی افغانستان است

سخنگوی طالبان می‌گوید، در این نشست باید درباره برداشتن تحریم‌ها و آزادسازی پول‌‌های بلوکه شده افغانستان بحث می‌شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان چهارشنبه پنجم میزان (مهر)، در واکنش به جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره افغانستان، گفت که بحث‌ها و نظرات تنها با طرح دو موضوع کوچک و داخلی آموزش و کار زنان، این نشست را منحرف کرد.

مجاهد در شبکه «ایکس» نوشته است که در این نشست باید درباره برداشتن تحریم‌ها و آزادسازی پول‌‌های بلوکه شده افغانستان بحث می‌شد.

Advertisement

مجاهد نوشت: «امنیت سرتاسری افغانستان، عفو عمومی، صلح و ثبات، انکشاف اقتصادی، تشکیل نیروهای امنیتی (طالبان)، تهیه بودجه از عواید داخلی، گسترش پروسه معارف به سراسر کشور و ده‌ها تحول دیگر مورد بحث قرار نگرفت و به آنها اهمیت داده نشد.»

سخنگوی طالبان نوشته است: «اینکه به این موضوعات به دلیل فشارها اشاره نشد، نشان می‌دهد که حلقات مغرض همچنان با حکومت طالبان در جنگ‌اند»

مجاهد در ادامه مدعی شد که مردم افغانستان به نظام طالبان و رهبران این گروه اعتماد داشته و قاطعانه از حکومت طالبان حمایت می‌کنند.

در واکنش به محدودیت‌های اعمال شده از سوی طالبان علیه زنان و دختران در افغانستان، سازمان ملل متحد حذف زنان از سپهر عمومی افغانستان را محکوم کرد.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد، به جز روسیه و چین، آزار و اذیت زنان در افغانستان توسط طالبان را محکوم کرده و خواستار اقدام فوری کشورهای عضو برای پاسخگو کردن رهبران طالبان شدند.

اغلب اعضای شورای امنیت، به جز روسیه و چین، با «ناپسند و غیرقابل قبول خواندن» سیاست‌های طالبان، از رهبران این گروه خواستند که به «سیاست‌های زن‌ستیزانه خود پایان دهند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید