آمریکا برای هزاران مهاجر افغانستانی اقامت موقت صادر می‌کند

این اقامت آمریکا به معنی حق درخواست شهروندی نیست، بلکه اقامت موقت است که از پناهجویان افغان تا سال 2025 در برابر اخراج به افغانستان محافظت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دولت آمریکا تعداد افغان‌هایی که واجد شرایط برنامه «حمایت موقت» در این کشور هستند را افزایش داد، این برنامه جدید ایالات متحده پناهجویان افغان را در برابر اخراج شدن محافظت می‌کند و به آنها اجازه کار می‌دهد.

بر اساس این تصمیم وزارت امنیت داخلی آمریکا پنج‌شنبه اعلام کرد، 14,600 پناهجوی دیگر افغان که از 15 مارس 2022 تا 20 سپتامبر 2023 وارد ایالات متحده شده‌اند، واجد شرایط حمایت خواهند بود که تا مه 2025 تمدید خواهد شد.

قابل ذکر است که این اقامت آمریکا به معنی حق درخواست شهروندی نیست، بلکه اقامت موقت است که از آنها تا سال 2025 در برابر اخراج شدن به افغانستان محافظت می‌کند.

حکومت ایالات متحده همچنین گفته است که به 500 هزار ونزوئلایی نیز اقامت موقت می‌دهد.

وزارت امنیت داخلی آمریکا قبلا اعلام کرده بود که تنها 37 هزار نفر از جمع 76 هزار نفر که از افغانستان به ایالات متحده منتقل شده‌اند، واجد شرایط دریافت اقامت دائمی آمریکا هستند، زیرا خود آنان یا هم بستگا‌ن‌شان به دلیل کار با حکومت و نظامیان آمریکایی در افغانستان از شرایط دریافت ویزای خاص مهاجرت به آمریکا برخوردارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید