کمک 140 میلیون یورویی اتحادیه اروپا به زنان و دختران افغانستان

اتحادیه اروپا اعلام کرد که این کمک قرار است در بخش‌های آموزش، مراقبت‌های صحی، کشاورزی و توانمندسازی اقتصادی زنان افغانستان استفاده شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اتحادیه اروپا اعلام کرد که قرار است 140 میلیون یورو برای «حمایت حیاتی از مردم افغانستان به ویژه زنان و دختران» کمک کند.

اتحادیه اروپا در شبکه «ایکس» اعلام کرد که این کمک قرار است در بخش‌های آموزش، مراقبت‌های صحی (بهداشتی)، کشاورزی و توانمندسازی اقتصادی زنان استفاده شود.

این کمک‌ها به دلیل ممنوعیت طالبان برای کار زنان در سازمان‌های غیردولتی متوقف شده بود، اما اکنون اتحادیه اروپا اعلام کرد که پس از یک ارزیابی شش ماهه «برای زنان؛ توسط زنان» در نظر گرفته شد.

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است که این اصل بر مشارکت دختران و زنان افغانستان در تمام مراحل کمک‌رسانی تاکید می‌کند.
براساس این بیانیه، منابع مالی اتحادیه اروپا از طریق سازمان ملل متحد، بانک جهانی و سازمان‌های غیردولتی بین‌المللی که فعالانه در صحنه حضور دارند، ادامه خواهد یافت.

در بیانیه آمده است، اتحادیه اروپا این بودجه را برای شروع پروژه‌هایی جدید از جمله ایجاد یک محیط آموزشی مناسب جمع‌آوری می‌کند. علاوه بر این، دسترسی به آموزش را از طریق کمک‌های غذایی بهبود بخشیده و تشویق خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است که در بخش مراقبت‌های بهداشتی، این صندوق‌ها به تقویت خدمات اولیه بهداشتی، مدیریت بیماری‌های عفونی، اطمینان از دسترسی به آب آشامیدنی سالم، تقویت تغذیه کودکان و تقویت امنیت غذایی و انعطاف‌پذیری خانوارها کمک خواهند کرد.

در بیانیه آمده است: «در حال حاضر اتحادیه اروپا با همکاری سازمان ملل متحد و بانک جهانی ریاست گروه هماهنگی افغانستان را بر عهده دارد.»

این در حالی است که اخیرا سازمان جهانی غذا اعلام کرد که در صورت عدم تامین بودجه مجبور به ترک افغانستان می‌شود.

سیندی مک‌کین، مدیر اجرایی سازمان جهانی غذا اعلام کرد که این سازمان با بدترین بحران مالی در تاریخ 60 ساله خود دست و پنجه نرم می‌کند و در وضعیت ناامیدکننده‌ای قرار دارد.

به گفته این مقام اجرایی بین‌المللی اگر بودجه‌ای برای افغانستان ایجاد نشود، این نهاد مجبور است از افغانستان خارج شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید