سازمان جهانی غذا: در صورت عدم تامین بودجه مجبور به ترک افغانستان می‌شویم

کمک‌های این سازمان به کشورهای افغانستان، بنگلادش، فلسطین، کنگو، هایئتی، اردن، سودان جنوبی، سومالی و سوریه کاهش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سیندی مک‌کین، مدیر اجرایی سازمان جهانی غذا اعلام کرد که این سازمان با بدترین بحران مالی در تاریخ 60 ساله خود دست و پنجه نرم می‌کند.

به گزارش شبکه «ای بی سی»، مک‌کین، یکشنبه 26 سنبله (شهریور) گفت که سازمان جهانی غذا در وضعیت ناامیدکننده‌ای قرار دارد و اگر بودجه‌ای برای افغانستان ایجاد نشود، این سازمان مجبور است از افغانستان خارج شود.

به گفته او، این سازمان حتی بودجه کافی برای ادامه کار خود در افغانستان تا پایان ماه اکتبر را ندارد.

مک‌کین گفت: «اوکراین تمام اکسیژن اتاق را مکیده است. ما قطعا نیاز به حمایت از اوکراین را درک می‌کنیم. اما نقاط داغ دیگری در جهان وجود دارد که عمیقاً و به اندازه اوکراین به کمک نیازمند هستند.»

بر اساس گفته‌های او، کمک‌های این سازمان به کشورهای افغانستان، بنگلادش، فلسطین، کنگو، هایئتی، اردن، سودان جنوبی، سومالی و سوریه کاهش یافته است.

برنامه جهانی غذا در آغاز ماه سپتامبر اعلام کرده بود که به دلیل کمبود کمک‌های جامعه بین المللی، کمک‌ها به افغان‌های نیازمند را کاهش داده است و در حال حاضر این اداره تنها به سه میلیون نیازمند در ماه کمک می‌کند.

افزایش فقر و عدم رسیدن کمک به مردم در افغانستان در حالی است که گروه طالبان 18 کارمند یک سازمان امدادرسانی سوئیسی را شنبه 25 سنبله (شهریور) بازداشت کرد.

با آنکه فقر و گرسنگی طی دو سال اخیر در افغانستان افزایش فزاینده‌ای داشته است، گروه طالبان پس از بازگشت به قدرت در اوت 2021، شمار زیادی از خارجی‌های فعال در بخش‌های گوناگون امدادی در این کشور را بازداشت کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید